SAR CONFEX SRL
Revenue
10.9M
2024
Profit
959K
2024
Employees
34
2024
Margin
8,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SAR CONFEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 10.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #166 la cifra de afaceri, #128 la profit, #201 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SAR CONFEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 10.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #166 la cifra de afaceri, #128 la profit, #201 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EVMAN HOLZ S.R.L. | 11.2M | 31 | Fabricare mobilă |
| C & A PHOENIX ART SRL | 11.1M | 37 | Fabricare mobilă |
| SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL | 11.7M | 29 | Fabricare mobilă |
| ESHO STUDIOS S.R.L. | 9.9M | 35 | Fabricare mobilă |
| CONFORT IMPEX SRL | 11.9M | 29 | Fabricare mobilă |
| MANGUSTA SRL | 13.2M | 36 | Fabricare mobilă |
| GOODMOB DISTRIBUTION SRL | 11.7M | 41 | Fabricare mobilă |
| ERA CAPITAL CLASIC S.R.L. | 10.3M | 31 | Fabricare mobilă |
| BODESCU EXPORT IMPORT SRL | 14.6M | 34 | Fabricare mobilă |
| GIVA STARCOM SRL | 11.6M | 43 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.3%
- CA / angajat
- 340K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.9M
- Profit net
- 959K
- Angajați
- 34
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.9M | 959K | 34 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SAR CONFEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SAR CONFEX SRL(current)
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 34
- Profit
- 959K
- Rank RO
- #23.148
- EVMAN HOLZ S.R.L.
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 31
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #23.711
- C & A PHOENIX ART SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 37
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #23.897
- SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 29
- Profit
- 846K
- Rank RO
- #22.889
- ESHO STUDIOS S.R.L.
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 35
- Profit
- 291K
- Rank RO
- #26.172
- CONFORT IMPEX SRL
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 29
- Profit
- -271K
- Rank RO
- #22.569
- MANGUSTA SRL
- Revenue
- 13.2M
- Employees
- 36
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #20.697
- GOODMOB DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 41
- Profit
- 780K
- Rank RO
- #22.846
- ERA CAPITAL CLASIC S.R.L.
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 31
- Profit
- 300K
- Rank RO
- #25.390
- BODESCU EXPORT IMPORT SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 224K
- Rank RO
- #19.040
- GIVA STARCOM SRL
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 43
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #23.115
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SAR CONFEX SRL(current) | 10.9M | 34 | 959K | #23.148 |
| EVMAN HOLZ S.R.L. | 11.2M | 31 | 239K | #23.711 |
| C & A PHOENIX ART SRL | 11.1M | 37 | 1.8M | #23.897 |
| SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL | 11.7M | 29 | 846K | #22.889 |
| ESHO STUDIOS S.R.L. | 9.9M | 35 | 291K | #26.172 |
| CONFORT IMPEX SRL | 11.9M | 29 | -271K | #22.569 |
| MANGUSTA SRL | 13.2M | 36 | 3.2M | #20.697 |
| GOODMOB DISTRIBUTION SRL | 11.7M | 41 | 780K | #22.846 |
| ERA CAPITAL CLASIC S.R.L. | 10.3M | 31 | 300K | #25.390 |
| BODESCU EXPORT IMPORT SRL | 14.6M | 34 | 224K | #19.040 |
| GIVA STARCOM SRL | 11.6M | 43 | 1.3M | #23.115 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SAR CONFEX SRL(you) | EVMAN HOLZ S.R.L. | C & A PHOENIX ART SRL | SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL | ESHO STUDIOS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.9M | 11.2M | 11.1M | 11.7M | 9.9M |
| Profit | 959K | 239K | 1.8M | 846K | 291K |
| Margin | 8,3% | 2,1% | 16,4% | 7,2% | 2,9% |
| Employees | 34 | 31 | 37 | 29 | 35 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SAR CONFEX SRL”.