EVMAN HOLZ S.R.L.
Revenue
5.6M
2024
Profit
239K
2024
Employees
31
2024
Margin
2,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EVMAN HOLZ S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #168 la cifra de afaceri, #436 la profit, #224 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EVMAN HOLZ S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #168 la cifra de afaceri, #436 la profit, #224 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ERA CAPITAL CLASIC S.R.L. | 10.3M | 31 | Fabricare mobilă |
| SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL | 11.7M | 29 | Fabricare mobilă |
| KZWO GMBH EICHENZELL SUCURSALA SATU MARE | 10.7M | 29 | Fabricare mobilă |
| SAR CONFEX SRL | 11.6M | 34 | Fabricare mobilă |
| CONFORT IMPEX SRL | 11.9M | 29 | Fabricare mobilă |
| C & A PHOENIX ART SRL | 11.1M | 37 | Fabricare mobilă |
| PROTERM-LINE SRL | 13.7M | 31 | Fabricare mobilă |
| VDM MOBILIART SRL | 10.5M | 26 | Fabricare mobilă |
| ESHO STUDIOS S.R.L. | 9.9M | 35 | Fabricare mobilă |
| MASOFMA S.R.L. | 11.3M | 24 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TULCEA
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.1%
- CA / angajat
- 362K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.6M
- Profit net
- 239K
- Angajați
- 31
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.6M | 239K | 31 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EVMAN HOLZ S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EVMAN HOLZ S.R.L.(current)
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 31
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #23.711
- ERA CAPITAL CLASIC S.R.L.
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 31
- Profit
- 300K
- Rank RO
- #25.390
- SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 29
- Profit
- 846K
- Rank RO
- #22.889
- KZWO GMBH EICHENZELL SUCURSALA SATU MARE
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 29
- Profit
- 385K
- Rank RO
- #24.660
- SAR CONFEX SRL
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 959K
- Rank RO
- #23.148
- CONFORT IMPEX SRL
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 29
- Profit
- -271K
- Rank RO
- #22.569
- C & A PHOENIX ART SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 37
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #23.897
- PROTERM-LINE SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 31
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #20.033
- VDM MOBILIART SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 26
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #24.898
- ESHO STUDIOS S.R.L.
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 35
- Profit
- 291K
- Rank RO
- #26.172
- MASOFMA S.R.L.
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #23.515
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EVMAN HOLZ S.R.L.(current) | 5.6M | 31 | 239K | #23.711 |
| ERA CAPITAL CLASIC S.R.L. | 10.3M | 31 | 300K | #25.390 |
| SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL | 11.7M | 29 | 846K | #22.889 |
| KZWO GMBH EICHENZELL SUCURSALA SATU MARE | 10.7M | 29 | 385K | #24.660 |
| SAR CONFEX SRL | 11.6M | 34 | 959K | #23.148 |
| CONFORT IMPEX SRL | 11.9M | 29 | -271K | #22.569 |
| C & A PHOENIX ART SRL | 11.1M | 37 | 1.8M | #23.897 |
| PROTERM-LINE SRL | 13.7M | 31 | 1.3M | #20.033 |
| VDM MOBILIART SRL | 10.5M | 26 | 194K | #24.898 |
| ESHO STUDIOS S.R.L. | 9.9M | 35 | 291K | #26.172 |
| MASOFMA S.R.L. | 11.3M | 24 | 1.4M | #23.515 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EVMAN HOLZ S.R.L.(you) | ERA CAPITAL CLASIC S.R.L. | SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL | KZWO GMBH EICHENZELL SUCURSALA SATU MARE | SAR CONFEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.6M | 10.3M | 11.7M | 10.7M | 11.6M |
| Profit | 239K | 300K | 846K | 385K | 959K |
| Margin | 2,1% | 2,9% | 7,2% | 3,6% | 8,3% |
| Employees | 31 | 31 | 29 | 29 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EVMAN HOLZ S.R.L.”.