BODESCU EXPORT IMPORT SRL
Revenue
14.1M
2024
Profit
224K
2024
Employees
34
2024
Margin
1,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BODESCU EXPORT IMPORT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 14.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #133 la cifra de afaceri, #452 la profit, #201 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BODESCU EXPORT IMPORT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 14.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #133 la cifra de afaceri, #452 la profit, #201 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 6.3× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| JOHANES QUALITAT S.R.L. | 14.5M | 32 | Fabricare mobilă |
| PROTERM-LINE SRL | 13.7M | 31 | Fabricare mobilă |
| MANGUSTA SRL | 13.2M | 36 | Fabricare mobilă |
| SAR CONFEX SRL | 11.6M | 34 | Fabricare mobilă |
| TITAN TRACO SA | 16.3M | 38 | Fabricare mobilă |
| ERGO MEX S.R.L. | 13.7M | 43 | Fabricare mobilă |
| CEGIM SRL | 13.4M | 42 | Fabricare mobilă |
| KZWO GMBH EICHENZELL SUCURSALA SATU MARE | 10.7M | 29 | Fabricare mobilă |
| ERDHOLZ SRL | 11.8M | 44 | Fabricare mobilă |
| EVMAN HOLZ S.R.L. | 11.2M | 31 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.5%
- CA / angajat
- 428K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.1M
- Profit net
- 224K
- Angajați
- 34
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.1M | 224K | 34 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BODESCU EXPORT IMPORT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BODESCU EXPORT IMPORT SRL(current)
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 34
- Profit
- 224K
- Rank RO
- #19.040
- JOHANES QUALITAT S.R.L.
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 32
- Profit
- 561K
- Rank RO
- #19.161
- PROTERM-LINE SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 31
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #20.033
- MANGUSTA SRL
- Revenue
- 13.2M
- Employees
- 36
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #20.697
- SAR CONFEX SRL
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 959K
- Rank RO
- #23.148
- TITAN TRACO SA
- Revenue
- 16.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 3.9M
- Rank RO
- #17.301
- ERGO MEX S.R.L.
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 43
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #19.998
- CEGIM SRL
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 42
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #20.405
- KZWO GMBH EICHENZELL SUCURSALA SATU MARE
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 29
- Profit
- 385K
- Rank RO
- #24.660
- ERDHOLZ SRL
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 44
- Profit
- 10K
- Rank RO
- #22.773
- EVMAN HOLZ S.R.L.
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 31
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #23.711
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BODESCU EXPORT IMPORT SRL(current) | 14.1M | 34 | 224K | #19.040 |
| JOHANES QUALITAT S.R.L. | 14.5M | 32 | 561K | #19.161 |
| PROTERM-LINE SRL | 13.7M | 31 | 1.3M | #20.033 |
| MANGUSTA SRL | 13.2M | 36 | 3.2M | #20.697 |
| SAR CONFEX SRL | 11.6M | 34 | 959K | #23.148 |
| TITAN TRACO SA | 16.3M | 38 | 3.9M | #17.301 |
| ERGO MEX S.R.L. | 13.7M | 43 | 1.1M | #19.998 |
| CEGIM SRL | 13.4M | 42 | 2.2M | #20.405 |
| KZWO GMBH EICHENZELL SUCURSALA SATU MARE | 10.7M | 29 | 385K | #24.660 |
| ERDHOLZ SRL | 11.8M | 44 | 10K | #22.773 |
| EVMAN HOLZ S.R.L. | 11.2M | 31 | 239K | #23.711 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BODESCU EXPORT IMPORT SRL(you) | JOHANES QUALITAT S.R.L. | PROTERM-LINE SRL | MANGUSTA SRL | SAR CONFEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.1M | 14.5M | 13.7M | 13.2M | 11.6M |
| Profit | 224K | 561K | 1.3M | 3.2M | 959K |
| Margin | 1,5% | 3,9% | 9,7% | 24,3% | 8,3% |
| Employees | 34 | 32 | 31 | 36 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BODESCU EXPORT IMPORT SRL”.