MANGUSTA SRL
Revenue
13M
2024
Profit
3.2M
2024
Employees
36
2024
Margin
24,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MANGUSTA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 13M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #142 la cifra de afaceri, #40 la profit, #188 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MANGUSTA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 13M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #142 la cifra de afaceri, #40 la profit, #188 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 5.8× față de media industriei
Compania este 8.5× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BODESCU EXPORT IMPORT SRL | 14.6M | 34 | Fabricare mobilă |
| CEGIM SRL | 13.4M | 42 | Fabricare mobilă |
| PROTERM-LINE SRL | 13.7M | 31 | Fabricare mobilă |
| SAR CONFEX SRL | 11.6M | 34 | Fabricare mobilă |
| C & A PHOENIX ART SRL | 11.1M | 37 | Fabricare mobilă |
| DEPOZITUL DE SCAUNE SRL | 12.3M | 41 | Fabricare mobilă |
| JOHANES QUALITAT S.R.L. | 14.5M | 32 | Fabricare mobilă |
| ERGO MEX S.R.L. | 13.7M | 43 | Fabricare mobilă |
| GOODMOB DISTRIBUTION SRL | 11.7M | 41 | Fabricare mobilă |
| SALUS-CORAL SRL | 12.2M | 43 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 24.3%
- CA / angajat
- 366K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13M
- Profit net
- 3.2M
- Angajați
- 36
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13M | 3.2M | 36 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MANGUSTA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MANGUSTA SRL(current)
- Revenue
- 13M
- Employees
- 36
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #20.697
- BODESCU EXPORT IMPORT SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 224K
- Rank RO
- #19.040
- CEGIM SRL
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 42
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #20.405
- PROTERM-LINE SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 31
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #20.033
- SAR CONFEX SRL
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 959K
- Rank RO
- #23.148
- C & A PHOENIX ART SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 37
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #23.897
- DEPOZITUL DE SCAUNE SRL
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 41
- Profit
- 775K
- Rank RO
- #22.041
- JOHANES QUALITAT S.R.L.
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 32
- Profit
- 561K
- Rank RO
- #19.161
- ERGO MEX S.R.L.
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 43
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #19.998
- GOODMOB DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 41
- Profit
- 780K
- Rank RO
- #22.846
- SALUS-CORAL SRL
- Revenue
- 12.2M
- Employees
- 43
- Profit
- 568K
- Rank RO
- #22.118
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MANGUSTA SRL(current) | 13M | 36 | 3.2M | #20.697 |
| BODESCU EXPORT IMPORT SRL | 14.6M | 34 | 224K | #19.040 |
| CEGIM SRL | 13.4M | 42 | 2.2M | #20.405 |
| PROTERM-LINE SRL | 13.7M | 31 | 1.3M | #20.033 |
| SAR CONFEX SRL | 11.6M | 34 | 959K | #23.148 |
| C & A PHOENIX ART SRL | 11.1M | 37 | 1.8M | #23.897 |
| DEPOZITUL DE SCAUNE SRL | 12.3M | 41 | 775K | #22.041 |
| JOHANES QUALITAT S.R.L. | 14.5M | 32 | 561K | #19.161 |
| ERGO MEX S.R.L. | 13.7M | 43 | 1.1M | #19.998 |
| GOODMOB DISTRIBUTION SRL | 11.7M | 41 | 780K | #22.846 |
| SALUS-CORAL SRL | 12.2M | 43 | 568K | #22.118 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MANGUSTA SRL(you) | BODESCU EXPORT IMPORT SRL | CEGIM SRL | PROTERM-LINE SRL | SAR CONFEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13M | 14.6M | 13.4M | 13.7M | 11.6M |
| Profit | 3.2M | 224K | 2.2M | 1.3M | 959K |
| Margin | 24,3% | 1,5% | 16,0% | 9,7% | 8,3% |
| Employees | 36 | 34 | 42 | 31 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MANGUSTA SRL”.