UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L.
Revenue
2.4M
2024
Profit
782K
2024
Employees
23
2024
Margin
32,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #444 la cifra de afaceri, #281 la profit, #262 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #444 la cifra de afaceri, #281 la profit, #262 la număr angajați din 9.011 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 777K lei
- Marjă medie
- 14.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 4.8× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 81) — 2024
Industry size
7B
RON revenue
Total companies
9.011
Total employees
42.829
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROCLEAN SERVICII CURATENIE SRL | 2.8M | 23 | Activități profesionale |
| CLEANLUX PROFESIONAL SRL | 2.3M | 23 | Activități profesionale |
| DECA TRANS EUROPE S.R.L. | 2.4M | 22 | Activități profesionale |
| EKARA ACCESSORIES SRL | 2.9M | 22 | Activități profesionale |
| LUCSORIA SRL | 2.5M | 25 | Activități profesionale |
| THE HAPPY VIEW COMPANY S.R.L. | 2.5M | 21 | Activități profesionale |
| CONFIDENT SERV S.R.L. | 2.3M | 25 | Activități profesionale |
| LORAN CLEAN S.R.L. | 2.4M | 27 | Activități profesionale |
| ARCA SOLUTIONS SRL | 2.3M | 21 | Activități profesionale |
| ARIEL OFFICE SERVICE SRL | 2.8M | 22 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 81)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.4%
- CA / angajat
- 105K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.4M
- Profit net
- 782K
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.4M | 782K | 23 |
Explore
Industry (CAEN 81)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 23
- Profit
- 782K
- Rank RO
- #81.760
- ROCLEAN SERVICII CURATENIE SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 23
- Profit
- 780K
- Rank RO
- #72.799
- CLEANLUX PROFESIONAL SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 23
- Profit
- 607K
- Rank RO
- #85.226
- DECA TRANS EUROPE S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 22
- Profit
- 492K
- Rank RO
- #81.575
- EKARA ACCESSORIES SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 22
- Profit
- 769K
- Rank RO
- #69.467
- LUCSORIA SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 25
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #80.408
- THE HAPPY VIEW COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 835K
- Rank RO
- #78.693
- CONFIDENT SERV S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 25
- Profit
- 362K
- Rank RO
- #85.875
- LORAN CLEAN S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 27
- Profit
- 440K
- Rank RO
- #81.935
- ARCA SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 21
- Profit
- 99.7K
- Rank RO
- #86.821
- ARIEL OFFICE SERVICE SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 775K
- Rank RO
- #72.286
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L.(current) | 2.4M | 23 | 782K | #81.760 |
| ROCLEAN SERVICII CURATENIE SRL | 2.8M | 23 | 780K | #72.799 |
| CLEANLUX PROFESIONAL SRL | 2.3M | 23 | 607K | #85.226 |
| DECA TRANS EUROPE S.R.L. | 2.4M | 22 | 492K | #81.575 |
| EKARA ACCESSORIES SRL | 2.9M | 22 | 769K | #69.467 |
| LUCSORIA SRL | 2.5M | 25 | 196K | #80.408 |
| THE HAPPY VIEW COMPANY S.R.L. | 2.5M | 21 | 835K | #78.693 |
| CONFIDENT SERV S.R.L. | 2.3M | 25 | 362K | #85.875 |
| LORAN CLEAN S.R.L. | 2.4M | 27 | 440K | #81.935 |
| ARCA SOLUTIONS SRL | 2.3M | 21 | 99.7K | #86.821 |
| ARIEL OFFICE SERVICE SRL | 2.8M | 22 | 775K | #72.286 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L.(you) | ROCLEAN SERVICII CURATENIE SRL | CLEANLUX PROFESIONAL SRL | DECA TRANS EUROPE S.R.L. | EKARA ACCESSORIES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.4M | 2.8M | 2.3M | 2.4M | 2.9M |
| Profit | 782K | 780K | 607K | 492K | 769K |
| Margin | 32,4% | 28,2% | 26,3% | 20,3% | 26,1% |
| Employees | 23 | 23 | 23 | 22 | 22 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L.”.