Revenue

2.4M

2024

Profit

196K

2024

Employees

25

2024

Margin

8,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LUCSORIA SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #433 la cifra de afaceri, #1.139 la profit, #251 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 8.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LUCSORIA SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 8.0%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #433 la cifra de afaceri, #1.139 la profit, #251 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#433 din 9.011 companii

Top 4.8%

Vezi clasamentul

După profit

#1.139 din 9.011 companii

Top 12.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#251 din 9.011 companii

Top 2.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.4M lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 3.1× față de media industriei

Marjă profit8.0% vs medie industrie 14.2%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați25 vs medie industrie 5

Compania este 5.3× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
A&M INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.2.5M28Activități profesionale
CONFIDENT SERV S.R.L.2.3M25Activități profesionale
LORAN CLEAN S.R.L.2.4M27Activități profesionale
UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L.2.4M23Activități profesionale
ELS PRODUCT S.R.L.2.5M31Activități profesionale
TOP MAX CLEAN SRL2.5M28Activități profesionale
ARCA SOLUTIONS SRL2.3M21Activități profesionale
MIRELA SORINEL S.R.L.2.4M28Activități profesionale
DECA TRANS EUROPE S.R.L.2.4M22Activități profesionale
CLEANLUX PROFESIONAL SRL2.3M23Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
8.0%
CA / angajat
98.1K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 9%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.4M
    Profit net
    196K
    Angajați
    25

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LUCSORIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLUCSORIA SRL(you)A&M INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.CONFIDENT SERV S.R.L.LORAN CLEAN S.R.L.UNIVERSAL CLEANING SERVICES S.R.L.
Revenue
2.4M
2.5M
2.3M
2.4M
2.4M
Profit
196K
468K
362K
440K
782K
Margin
8,0%
18,9%
15,8%
18,3%
32,4%
Employees
25
28
25
27
23
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LUCSORIA SRL”.