TRENDY SRL
Revenue
22.2M
2024
Profit
408K
2024
Employees
50
2024
Margin
1,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRENDY SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 22.2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.026 la cifra de afaceri, #8.110 la profit, #776 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRENDY SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 22.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.026 la cifra de afaceri, #8.110 la profit, #776 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.8× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 9.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PREXICO SRL | 27.4M | 50 | Comerț en-gros |
| ALPIN GAS SRL | 23.8M | 51 | Comerț en-gros |
| LILA ROSSA ENGROS S.R.L. | 21.8M | 49 | Comerț en-gros |
| BRICO WOOD TRADE SRL | 22.2M | 48 | Comerț en-gros |
| ECOPAL DISTRIBUTION SRL | 24.7M | 50 | Comerț en-gros |
| MEDICAL LOGISTIC MALL SRL | 22.9M | 54 | Comerț en-gros |
| SPOREA COM SRL | 23.8M | 48 | Comerț en-gros |
| GABROS PROD SRL | 21.4M | 49 | Comerț en-gros |
| GEPO GAS SRL | 21.3M | 49 | Comerț en-gros |
| CIROMAT SERVCONSTRUCT SRL | 23.7M | 53 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.8%
- CA / angajat
- 456K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 22.2M
- Profit net
- 408K
- Angajați
- 50
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 22.2M | 408K | 50 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRENDY SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRENDY SRL(current)
- Revenue
- 22.2M
- Employees
- 50
- Profit
- 408K
- Rank RO
- #12.829
- PREXICO SRL
- Revenue
- 27.4M
- Employees
- 50
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #10.956
- ALPIN GAS SRL
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 51
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #12.368
- LILA ROSSA ENGROS S.R.L.
- Revenue
- 21.8M
- Employees
- 49
- Profit
- -2.6M
- Rank RO
- #13.372
- BRICO WOOD TRADE SRL
- Revenue
- 22.2M
- Employees
- 48
- Profit
- 987K
- Rank RO
- #13.165
- ECOPAL DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 24.7M
- Employees
- 50
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #11.979
- MEDICAL LOGISTIC MALL SRL
- Revenue
- 22.9M
- Employees
- 54
- Profit
- 234K
- Rank RO
- #12.785
- SPOREA COM SRL
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 48
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #12.373
- GABROS PROD SRL
- Revenue
- 21.4M
- Employees
- 49
- Profit
- 875K
- Rank RO
- #13.597
- GEPO GAS SRL
- Revenue
- 21.3M
- Employees
- 49
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #13.666
- CIROMAT SERVCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 23.7M
- Employees
- 53
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #12.404
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRENDY SRL(current) | 22.2M | 50 | 408K | #12.829 |
| PREXICO SRL | 27.4M | 50 | 130K | #10.956 |
| ALPIN GAS SRL | 23.8M | 51 | 233K | #12.368 |
| LILA ROSSA ENGROS S.R.L. | 21.8M | 49 | -2.6M | #13.372 |
| BRICO WOOD TRADE SRL | 22.2M | 48 | 987K | #13.165 |
| ECOPAL DISTRIBUTION SRL | 24.7M | 50 | 160K | #11.979 |
| MEDICAL LOGISTIC MALL SRL | 22.9M | 54 | 234K | #12.785 |
| SPOREA COM SRL | 23.8M | 48 | -1.8M | #12.373 |
| GABROS PROD SRL | 21.4M | 49 | 875K | #13.597 |
| GEPO GAS SRL | 21.3M | 49 | 2.6M | #13.666 |
| CIROMAT SERVCONSTRUCT SRL | 23.7M | 53 | 108K | #12.404 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRENDY SRL(you) | PREXICO SRL | ALPIN GAS SRL | LILA ROSSA ENGROS S.R.L. | BRICO WOOD TRADE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 22.2M | 27.4M | 23.8M | 21.8M | 22.2M |
| Profit | 408K | 130K | 233K | -2.6M | 987K |
| Margin | 1,8% | 0,5% | 1,0% | -12,0% | 4,5% |
| Employees | 50 | 50 | 51 | 49 | 48 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRENDY SRL”.