SPOREA COM SRL
Revenue
23.4M
2024
Profit
-1.8M
2024
Employees
48
2024
Margin
-7,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SPOREA COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 23.4M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.926 la cifra de afaceri, #62.764 la profit, #828 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SPOREA COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 23.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.926 la cifra de afaceri, #62.764 la profit, #828 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este -1.8× față de media industriei
Compania este 9.5× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROLLIT PRODIMPEX S.R.L. | 23.8M | 46 | Comerț en-gros |
| ALPIN GAS SRL | 23.8M | 51 | Comerț en-gros |
| BRICO WOOD TRADE SRL | 22.2M | 48 | Comerț en-gros |
| ECOPAL DISTRIBUTION SRL | 24.7M | 50 | Comerț en-gros |
| DUO EKART SOCIETATE �N NUME COLECTIV | 24.1M | 45 | Comerț en-gros |
| TRENDY SRL | 22.8M | 50 | Comerț en-gros |
| WEST PROMOTION SRL | 25.4M | 47 | Comerț en-gros |
| SINCRON SRL | 24.4M | 45 | Comerț en-gros |
| NIK BALKANS S.R.L. | 24.2M | 52 | Comerț en-gros |
| CIROMAT SERVCONSTRUCT SRL | 23.7M | 53 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CARAS-SEVERIN
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.6%
- CA / angajat
- 495K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 23.4M
- Profit net
- -1.8M
- Angajați
- 48
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 23.4M | -1.8M | 48 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SPOREA COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SPOREA COM SRL(current)
- Revenue
- 23.4M
- Employees
- 48
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #12.373
- ROLLIT PRODIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 46
- Profit
- 393K
- Rank RO
- #12.350
- ALPIN GAS SRL
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 51
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #12.368
- BRICO WOOD TRADE SRL
- Revenue
- 22.2M
- Employees
- 48
- Profit
- 987K
- Rank RO
- #13.165
- ECOPAL DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 24.7M
- Employees
- 50
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #11.979
- DUO EKART SOCIETATE �N NUME COLECTIV
- Revenue
- 24.1M
- Employees
- 45
- Profit
- 497K
- Rank RO
- #12.218
- TRENDY SRL
- Revenue
- 22.8M
- Employees
- 50
- Profit
- 408K
- Rank RO
- #12.829
- WEST PROMOTION SRL
- Revenue
- 25.4M
- Employees
- 47
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #11.700
- SINCRON SRL
- Revenue
- 24.4M
- Employees
- 45
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #12.097
- NIK BALKANS S.R.L.
- Revenue
- 24.2M
- Employees
- 52
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #12.177
- CIROMAT SERVCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 23.7M
- Employees
- 53
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #12.404
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SPOREA COM SRL(current) | 23.4M | 48 | -1.8M | #12.373 |
| ROLLIT PRODIMPEX S.R.L. | 23.8M | 46 | 393K | #12.350 |
| ALPIN GAS SRL | 23.8M | 51 | 233K | #12.368 |
| BRICO WOOD TRADE SRL | 22.2M | 48 | 987K | #13.165 |
| ECOPAL DISTRIBUTION SRL | 24.7M | 50 | 160K | #11.979 |
| DUO EKART SOCIETATE �N NUME COLECTIV | 24.1M | 45 | 497K | #12.218 |
| TRENDY SRL | 22.8M | 50 | 408K | #12.829 |
| WEST PROMOTION SRL | 25.4M | 47 | 1.6M | #11.700 |
| SINCRON SRL | 24.4M | 45 | 1.5M | #12.097 |
| NIK BALKANS S.R.L. | 24.2M | 52 | -1.5M | #12.177 |
| CIROMAT SERVCONSTRUCT SRL | 23.7M | 53 | 108K | #12.404 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SPOREA COM SRL(you) | ROLLIT PRODIMPEX S.R.L. | ALPIN GAS SRL | BRICO WOOD TRADE SRL | ECOPAL DISTRIBUTION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 23.4M | 23.8M | 23.8M | 22.2M | 24.7M |
| Profit | -1.8M | 393K | 233K | 987K | 160K |
| Margin | -7,6% | 1,7% | 1,0% | 4,5% | 0,6% |
| Employees | 48 | 46 | 51 | 48 | 50 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SPOREA COM SRL”.