PREXICO SRL
Revenue
27.2M
2024
Profit
130K
2024
Employees
50
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PREXICO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 27.2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.607 la cifra de afaceri, #15.441 la profit, #776 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PREXICO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 27.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.607 la cifra de afaceri, #15.441 la profit, #776 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.4× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 9.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MERGEANI SRL | 27.7M | 50 | Comerț en-gros |
| AUTOMOTIVE REFINISH DISTRIBUTION SRL | 26.9M | 50 | Comerț en-gros |
| TRENDY SRL | 22.8M | 50 | Comerț en-gros |
| S M RECOSEMTRACT S.R.L. | 26.2M | 50 | Comerț en-gros |
| JULIEN STILE SRL | 28.1M | 49 | Comerț en-gros |
| DELUXE MEDICRAFTS S.R.L. | 28.7M | 50 | Comerț en-gros |
| TEHNOCOLOR BAND S.R.L. | 27M | 48 | Comerț en-gros |
| IDEA PAPEL DISTRIBUTION S.R.L. | 25.8M | 50 | Comerț en-gros |
| STEFANESCU & ION SRL | 26.3M | 49 | Comerț en-gros |
| DOCKYARD ISLANDS SRL | 27.2M | 47 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 547K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 27.2M
- Profit net
- 130K
- Angajați
- 50
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 27.2M | 130K | 50 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PREXICO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PREXICO SRL(current)
- Revenue
- 27.2M
- Employees
- 50
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #10.956
- MERGEANI SRL
- Revenue
- 27.7M
- Employees
- 50
- Profit
- -1.6M
- Rank RO
- #10.858
- AUTOMOTIVE REFINISH DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 26.9M
- Employees
- 50
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #11.135
- TRENDY SRL
- Revenue
- 22.8M
- Employees
- 50
- Profit
- 408K
- Rank RO
- #12.829
- S M RECOSEMTRACT S.R.L.
- Revenue
- 26.2M
- Employees
- 50
- Profit
- 95.6K
- Rank RO
- #11.364
- JULIEN STILE SRL
- Revenue
- 28.1M
- Employees
- 49
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #10.708
- DELUXE MEDICRAFTS S.R.L.
- Revenue
- 28.7M
- Employees
- 50
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #10.488
- TEHNOCOLOR BAND S.R.L.
- Revenue
- 27M
- Employees
- 48
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #11.088
- IDEA PAPEL DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 50
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #11.521
- STEFANESCU & ION SRL
- Revenue
- 26.3M
- Employees
- 49
- Profit
- 884K
- Rank RO
- #11.345
- DOCKYARD ISLANDS SRL
- Revenue
- 27.2M
- Employees
- 47
- Profit
- 71.3K
- Rank RO
- #11.008
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PREXICO SRL(current) | 27.2M | 50 | 130K | #10.956 |
| MERGEANI SRL | 27.7M | 50 | -1.6M | #10.858 |
| AUTOMOTIVE REFINISH DISTRIBUTION SRL | 26.9M | 50 | 3.8M | #11.135 |
| TRENDY SRL | 22.8M | 50 | 408K | #12.829 |
| S M RECOSEMTRACT S.R.L. | 26.2M | 50 | 95.6K | #11.364 |
| JULIEN STILE SRL | 28.1M | 49 | 2.5M | #10.708 |
| DELUXE MEDICRAFTS S.R.L. | 28.7M | 50 | 1.1M | #10.488 |
| TEHNOCOLOR BAND S.R.L. | 27M | 48 | 1.2M | #11.088 |
| IDEA PAPEL DISTRIBUTION S.R.L. | 25.8M | 50 | 2M | #11.521 |
| STEFANESCU & ION SRL | 26.3M | 49 | 884K | #11.345 |
| DOCKYARD ISLANDS SRL | 27.2M | 47 | 71.3K | #11.008 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PREXICO SRL(you) | MERGEANI SRL | AUTOMOTIVE REFINISH DISTRIBUTION SRL | TRENDY SRL | S M RECOSEMTRACT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 27.2M | 27.7M | 26.9M | 22.8M | 26.2M |
| Profit | 130K | -1.6M | 3.8M | 408K | 95.6K |
| Margin | 0,5% | -5,8% | 14,0% | 1,8% | 0,4% |
| Employees | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PREXICO SRL”.