TEHNOUTILAJ SA
Revenue
2M
2024
Profit
-205K
2024
Employees
24
2024
Margin
-10,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TEHNOUTILAJ SA este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #443 la cifra de afaceri, #1.211 la profit, #207 la număr angajați din 1.310 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TEHNOUTILAJ SA este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -10.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #443 la cifra de afaceri, #1.211 la profit, #207 la număr angajați din 1.310 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 28) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 28.9M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 31
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -3.2× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 28) — 2024
Industry size
37.8B
RON revenue
Total companies
1.310
Total employees
41.046
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AX-TECH SYSTEMS S.R.L. | 2.2M | 35 | Fabricare |
| MECATEX S.R.L. | 2.9M | 24 | Fabricare |
| INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. | 2.3M | 18 | Fabricare |
| SUMEL ELECTROMURES PRODUCTIE S.R.L. | 1.7M | 20 | Fabricare |
| KRONLIFT VERTRIEB SRL | 1.9M | 17 | Fabricare |
| HAGIVIO SRL | 2.7M | 28 | Fabricare |
| IT-KNOWHOW.COM S.R.L. | 2.4M | 18 | Fabricare |
| DATA MECANIK S.R.L. | 2.9M | 21 | Fabricare |
| STEA ROM SRL | 1.9M | 15 | Fabricare |
| VENTILATORUL 1932 S.A. | 3.2M | 22 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VASLUI
Industrie (CAEN 28)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -10.0%
- CA / angajat
- 85.9K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- -205K
- Angajați
- 24
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | -205K | 24 |
Explore
Industry (CAEN 28)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TEHNOUTILAJ SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TEHNOUTILAJ SA(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 24
- Profit
- -205K
- Rank RO
- #93.382
- AX-TECH SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 35
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #90.148
- MECATEX S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 24
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #70.865
- INDUSTRIAL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #85.865
- SUMEL ELECTROMURES PRODUCTIE S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 20
- Profit
- -403K
- Rank RO
- #108.246
- KRONLIFT VERTRIEB SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 53.6K
- Rank RO
- #100.636
- HAGIVIO SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 28
- Profit
- -318K
- Rank RO
- #73.334
- IT-KNOWHOW.COM S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 18
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #82.297
- DATA MECANIK S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 21
- Profit
- 3.9K
- Rank RO
- #70.524
- STEA ROM SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 15
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #97.431
- VENTILATORUL 1932 S.A.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 22
- Profit
- 200K
- Rank RO
- #65.308
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TEHNOUTILAJ SA(current) | 2M | 24 | -205K | #93.382 |
| AX-TECH SYSTEMS S.R.L. | 2.2M | 35 | -1.1M | #90.148 |
| MECATEX S.R.L. | 2.9M | 24 | 257K | #70.865 |
| INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. | 2.3M | 18 | 4.2K | #85.865 |
| SUMEL ELECTROMURES PRODUCTIE S.R.L. | 1.7M | 20 | -403K | #108.246 |
| KRONLIFT VERTRIEB SRL | 1.9M | 17 | 53.6K | #100.636 |
| HAGIVIO SRL | 2.7M | 28 | -318K | #73.334 |
| IT-KNOWHOW.COM S.R.L. | 2.4M | 18 | 113K | #82.297 |
| DATA MECANIK S.R.L. | 2.9M | 21 | 3.9K | #70.524 |
| STEA ROM SRL | 1.9M | 15 | -1.1M | #97.431 |
| VENTILATORUL 1932 S.A. | 3.2M | 22 | 200K | #65.308 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TEHNOUTILAJ SA(you) | AX-TECH SYSTEMS S.R.L. | MECATEX S.R.L. | INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. | SUMEL ELECTROMURES PRODUCTIE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.2M | 2.9M | 2.3M | 1.7M |
| Profit | -205K | -1.1M | 257K | 4.2K | -403K |
| Margin | -10,0% | -52,5% | 9,0% | 0,2% | -24,0% |
| Employees | 24 | 35 | 24 | 18 | 20 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TEHNOUTILAJ SA”.