STEA ROM SRL
Revenue
1.9M
2024
Profit
-1.1M
2024
Employees
15
2024
Margin
-58,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STEA ROM SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #452 la cifra de afaceri, #1.273 la profit, #275 la număr angajați din 1.310 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STEA ROM SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -58.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #452 la cifra de afaceri, #1.273 la profit, #275 la număr angajați din 1.310 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 28) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 28.9M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 31
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -18.7× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 28) — 2024
Industry size
37.8B
RON revenue
Total companies
1.310
Total employees
41.046
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KRONLIFT VERTRIEB SRL | 1.9M | 17 | Fabricare |
| ERPEK IND SRL | 1.9M | 12 | Fabricare |
| PRG ROM�NIA SRL | 2.3M | 13 | Fabricare |
| NICO CAROSIMEX S.R.L. | 2.1M | 12 | Fabricare |
| INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. | 2.3M | 18 | Fabricare |
| ADECCO SRL | 1.8M | 11 | Fabricare |
| TECNOSTIR ROM SRL | 2.5M | 13 | Fabricare |
| VENTIPLAST PRO S.R.L. | 1.7M | 12 | Fabricare |
| INDUSTRIAL ACTION SRL | 1.4M | 12 | Fabricare |
| IT-KNOWHOW.COM S.R.L. | 2.4M | 18 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 28)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -58.0%
- CA / angajat
- 130K
- Scor risc (0–100)
- 79
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- -1.1M
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | -1.1M | 15 |
Explore
Industry (CAEN 28)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STEA ROM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STEA ROM SRL(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 15
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #97.431
- KRONLIFT VERTRIEB SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 53.6K
- Rank RO
- #100.636
- ERPEK IND SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 12
- Profit
- -540K
- Rank RO
- #100.302
- PRG ROM�NIA SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 13
- Profit
- -728K
- Rank RO
- #86.119
- NICO CAROSIMEX S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 370K
- Rank RO
- #90.919
- INDUSTRIAL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #85.865
- ADECCO SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 11
- Profit
- -229K
- Rank RO
- #102.817
- TECNOSTIR ROM SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 587K
- Rank RO
- #80.362
- VENTIPLAST PRO S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 11.5K
- Rank RO
- #108.869
- INDUSTRIAL ACTION SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 12
- Profit
- -830K
- Rank RO
- #122.887
- IT-KNOWHOW.COM S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 18
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #82.297
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STEA ROM SRL(current) | 1.9M | 15 | -1.1M | #97.431 |
| KRONLIFT VERTRIEB SRL | 1.9M | 17 | 53.6K | #100.636 |
| ERPEK IND SRL | 1.9M | 12 | -540K | #100.302 |
| PRG ROM�NIA SRL | 2.3M | 13 | -728K | #86.119 |
| NICO CAROSIMEX S.R.L. | 2.1M | 12 | 370K | #90.919 |
| INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. | 2.3M | 18 | 4.2K | #85.865 |
| ADECCO SRL | 1.8M | 11 | -229K | #102.817 |
| TECNOSTIR ROM SRL | 2.5M | 13 | 587K | #80.362 |
| VENTIPLAST PRO S.R.L. | 1.7M | 12 | 11.5K | #108.869 |
| INDUSTRIAL ACTION SRL | 1.4M | 12 | -830K | #122.887 |
| IT-KNOWHOW.COM S.R.L. | 2.4M | 18 | 113K | #82.297 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STEA ROM SRL(you) | KRONLIFT VERTRIEB SRL | ERPEK IND SRL | PRG ROM�NIA SRL | NICO CAROSIMEX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 1.9M | 1.9M | 2.3M | 2.1M |
| Profit | -1.1M | 53.6K | -540K | -728K | 370K |
| Margin | -58,0% | 2,9% | -28,8% | -31,9% | 17,3% |
| Employees | 15 | 17 | 12 | 13 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STEA ROM SRL”.