AX-TECH SYSTEMS S.R.L.
Revenue
2.1M
2024
Profit
-1.1M
2024
Employees
35
2024
Margin
-52,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AX-TECH SYSTEMS S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #436 la cifra de afaceri, #1.274 la profit, #167 la număr angajați din 1.310 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AX-TECH SYSTEMS S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -52.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #436 la cifra de afaceri, #1.274 la profit, #167 la număr angajați din 1.310 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 28) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 28.9M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 31
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -16.9× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 28) — 2024
Industry size
37.8B
RON revenue
Total companies
1.310
Total employees
41.046
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TEHNOUTILAJ SA | 2.1M | 24 | Fabricare |
| ISLAZ S.A. | 2.6M | 32 | Fabricare |
| HAGIVIO SRL | 2.7M | 28 | Fabricare |
| INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. | 2.3M | 18 | Fabricare |
| MECATEX S.R.L. | 2.9M | 24 | Fabricare |
| UPETROLAM SA | 5M | 35 | Fabricare |
| IT-KNOWHOW.COM S.R.L. | 2.4M | 18 | Fabricare |
| PRODMEC S.A. | 4.8M | 37 | Fabricare |
| MESON SRL | 3.5M | 26 | Fabricare |
| SUMEL ELECTROMURES PRODUCTIE S.R.L. | 1.7M | 20 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VASLUI
Industrie (CAEN 28)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -52.5%
- CA / angajat
- 61.6K
- Scor risc (0–100)
- 76
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- -1.1M
- Angajați
- 35
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | -1.1M | 35 |
Explore
Industry (CAEN 28)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AX-TECH SYSTEMS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AX-TECH SYSTEMS S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 35
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #90.148
- TEHNOUTILAJ SA
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 24
- Profit
- -205K
- Rank RO
- #93.382
- ISLAZ S.A.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 32
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #76.010
- HAGIVIO SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 28
- Profit
- -318K
- Rank RO
- #73.334
- INDUSTRIAL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #85.865
- MECATEX S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 24
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #70.865
- UPETROLAM SA
- Revenue
- 5M
- Employees
- 35
- Profit
- -155K
- Rank RO
- #46.159
- IT-KNOWHOW.COM S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 18
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #82.297
- PRODMEC S.A.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 37
- Profit
- -746K
- Rank RO
- #47.755
- MESON SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 26
- Profit
- 37.5K
- Rank RO
- #61.228
- SUMEL ELECTROMURES PRODUCTIE S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 20
- Profit
- -403K
- Rank RO
- #108.246
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AX-TECH SYSTEMS S.R.L.(current) | 2.1M | 35 | -1.1M | #90.148 |
| TEHNOUTILAJ SA | 2.1M | 24 | -205K | #93.382 |
| ISLAZ S.A. | 2.6M | 32 | -1M | #76.010 |
| HAGIVIO SRL | 2.7M | 28 | -318K | #73.334 |
| INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. | 2.3M | 18 | 4.2K | #85.865 |
| MECATEX S.R.L. | 2.9M | 24 | 257K | #70.865 |
| UPETROLAM SA | 5M | 35 | -155K | #46.159 |
| IT-KNOWHOW.COM S.R.L. | 2.4M | 18 | 113K | #82.297 |
| PRODMEC S.A. | 4.8M | 37 | -746K | #47.755 |
| MESON SRL | 3.5M | 26 | 37.5K | #61.228 |
| SUMEL ELECTROMURES PRODUCTIE S.R.L. | 1.7M | 20 | -403K | #108.246 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AX-TECH SYSTEMS S.R.L.(you) | TEHNOUTILAJ SA | ISLAZ S.A. | HAGIVIO SRL | INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.1M | 2.6M | 2.7M | 2.3M |
| Profit | -1.1M | -205K | -1M | -318K | 4.2K |
| Margin | -52,5% | -10,0% | -39,1% | -11,6% | 0,2% |
| Employees | 35 | 24 | 32 | 28 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AX-TECH SYSTEMS S.R.L.”.