WEST PROMOTION SRL
Revenue
21.1M
2024
Profit
1.6M
2024
Employees
47
2024
Margin
6,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
WEST PROMOTION SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 21.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.775 la cifra de afaceri, #2.630 la profit, #855 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- WEST PROMOTION SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 21.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.775 la cifra de afaceri, #2.630 la profit, #855 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 9.3× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STEFALMAT S.R.L. | 25.1M | 45 | Comerț en-gros |
| SITLINE TECHNOLOGY SRL | 25.8M | 49 | Comerț en-gros |
| DOCKYARD ISLANDS SRL | 27.2M | 47 | Comerț en-gros |
| STEFANESCU & ION SRL | 26.3M | 49 | Comerț en-gros |
| IDEA PAPEL DISTRIBUTION S.R.L. | 25.8M | 50 | Comerț en-gros |
| TEHNOCOLOR BAND S.R.L. | 27M | 48 | Comerț en-gros |
| SINCRON SRL | 24.4M | 45 | Comerț en-gros |
| ROLLIT PRODIMPEX S.R.L. | 23.8M | 46 | Comerț en-gros |
| SPOREA COM SRL | 23.8M | 48 | Comerț en-gros |
| INTERFOOD PROCESSING SRL | 24.8M | 44 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.2%
- CA / angajat
- 540K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 21.1M
- Profit net
- 1.6M
- Angajați
- 47
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 21.1M | 1.6M | 47 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la WEST PROMOTION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- WEST PROMOTION SRL(current)
- Revenue
- 21.1M
- Employees
- 47
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #11.700
- STEFALMAT S.R.L.
- Revenue
- 25.1M
- Employees
- 45
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #11.817
- SITLINE TECHNOLOGY SRL
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 49
- Profit
- 885K
- Rank RO
- #11.534
- DOCKYARD ISLANDS SRL
- Revenue
- 27.2M
- Employees
- 47
- Profit
- 71.3K
- Rank RO
- #11.008
- STEFANESCU & ION SRL
- Revenue
- 26.3M
- Employees
- 49
- Profit
- 884K
- Rank RO
- #11.345
- IDEA PAPEL DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 50
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #11.521
- TEHNOCOLOR BAND S.R.L.
- Revenue
- 27M
- Employees
- 48
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #11.088
- SINCRON SRL
- Revenue
- 24.4M
- Employees
- 45
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #12.097
- ROLLIT PRODIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 46
- Profit
- 393K
- Rank RO
- #12.350
- SPOREA COM SRL
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 48
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #12.373
- INTERFOOD PROCESSING SRL
- Revenue
- 24.8M
- Employees
- 44
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #11.921
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| WEST PROMOTION SRL(current) | 21.1M | 47 | 1.6M | #11.700 |
| STEFALMAT S.R.L. | 25.1M | 45 | 1.1M | #11.817 |
| SITLINE TECHNOLOGY SRL | 25.8M | 49 | 885K | #11.534 |
| DOCKYARD ISLANDS SRL | 27.2M | 47 | 71.3K | #11.008 |
| STEFANESCU & ION SRL | 26.3M | 49 | 884K | #11.345 |
| IDEA PAPEL DISTRIBUTION S.R.L. | 25.8M | 50 | 2M | #11.521 |
| TEHNOCOLOR BAND S.R.L. | 27M | 48 | 1.2M | #11.088 |
| SINCRON SRL | 24.4M | 45 | 1.5M | #12.097 |
| ROLLIT PRODIMPEX S.R.L. | 23.8M | 46 | 393K | #12.350 |
| SPOREA COM SRL | 23.8M | 48 | -1.8M | #12.373 |
| INTERFOOD PROCESSING SRL | 24.8M | 44 | 2.4M | #11.921 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | WEST PROMOTION SRL(you) | STEFALMAT S.R.L. | SITLINE TECHNOLOGY SRL | DOCKYARD ISLANDS SRL | STEFANESCU & ION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 21.1M | 25.1M | 25.8M | 27.2M | 26.3M |
| Profit | 1.6M | 1.1M | 885K | 71.3K | 884K |
| Margin | 6,2% | 4,3% | 3,4% | 0,3% | 3,4% |
| Employees | 47 | 45 | 49 | 47 | 49 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “WEST PROMOTION SRL”.