SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.
Revenue
338M
2024
Profit
67.3M
2024
Employees
70
2024
Margin
19,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L. este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 338M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #27 la cifra de afaceri, #13 la profit, #330 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L. este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 338M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #27 la cifra de afaceri, #13 la profit, #330 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 149.9× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 19.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL | 332M | 96 | Construcții |
| NOVUM BUSINESS INVEST SRL | 294M | 85 | Construcții |
| URBAN INVEST SRL | 225M | 76 | Construcții |
| MAKYOL IN�AAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM �IRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURE�TI | 418M | 100 | Construcții |
| KESZ CONSTRUCTII ROMANIA SRL | 381M | 116 | Construcții |
| EURO STRADA SRL | 282M | 107 | Construcții |
| UBITECH CONSTRUC�II S.R.L. | 444M | 101 | Construcții |
| MELSAM CONSTRUCTION SRL | 244M | 52 | Construcții |
| CORTINA NORTH DEVELOPMENT S.R.L. | 309M | 35 | Construcții |
| M.I.S-GRUP SRL | 356M | 180 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BOTOSANI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.6%
- CA / angajat
- 4.9M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 338M
- Profit net
- 67.3M
- Angajați
- 70
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 338M | 67.3M | 70 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 338M
- Employees
- 70
- Profit
- 67.3M
- Rank RO
- #768
- PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL
- Revenue
- 332M
- Employees
- 96
- Profit
- 41.8M
- Rank RO
- #793
- NOVUM BUSINESS INVEST SRL
- Revenue
- 294M
- Employees
- 85
- Profit
- 18.8M
- Rank RO
- #904
- URBAN INVEST SRL
- Revenue
- 225M
- Employees
- 76
- Profit
- 64.9M
- Rank RO
- #1.264
- MAKYOL IN�AAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM �IRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURE�TI
- Revenue
- 418M
- Employees
- 100
- Profit
- -14.7M
- Rank RO
- #609
- KESZ CONSTRUCTII ROMANIA SRL
- Revenue
- 381M
- Employees
- 116
- Profit
- 8.8M
- Rank RO
- #691
- EURO STRADA SRL
- Revenue
- 282M
- Employees
- 107
- Profit
- 56.7M
- Rank RO
- #948
- UBITECH CONSTRUC�II S.R.L.
- Revenue
- 444M
- Employees
- 101
- Profit
- 49.7M
- Rank RO
- #560
- MELSAM CONSTRUCTION SRL
- Revenue
- 244M
- Employees
- 52
- Profit
- 6.4M
- Rank RO
- #1.128
- CORTINA NORTH DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 309M
- Employees
- 35
- Profit
- 82.3M
- Rank RO
- #853
- M.I.S-GRUP SRL
- Revenue
- 356M
- Employees
- 180
- Profit
- 19.9M
- Rank RO
- #739
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.(current) | 338M | 70 | 67.3M | #768 |
| PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL | 332M | 96 | 41.8M | #793 |
| NOVUM BUSINESS INVEST SRL | 294M | 85 | 18.8M | #904 |
| URBAN INVEST SRL | 225M | 76 | 64.9M | #1.264 |
| MAKYOL IN�AAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM �IRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURE�TI | 418M | 100 | -14.7M | #609 |
| KESZ CONSTRUCTII ROMANIA SRL | 381M | 116 | 8.8M | #691 |
| EURO STRADA SRL | 282M | 107 | 56.7M | #948 |
| UBITECH CONSTRUC�II S.R.L. | 444M | 101 | 49.7M | #560 |
| MELSAM CONSTRUCTION SRL | 244M | 52 | 6.4M | #1.128 |
| CORTINA NORTH DEVELOPMENT S.R.L. | 309M | 35 | 82.3M | #853 |
| M.I.S-GRUP SRL | 356M | 180 | 19.9M | #739 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.(you) | PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL | NOVUM BUSINESS INVEST SRL | URBAN INVEST SRL | MAKYOL IN�AAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM �IRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURE�TI |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 338M | 332M | 294M | 225M | 418M |
| Profit | 67.3M | 41.8M | 18.8M | 64.9M | -14.7M |
| Margin | 19,6% | 12,6% | 6,4% | 28,9% | -3,5% |
| Employees | 70 | 96 | 85 | 76 | 100 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.”.