PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL
Revenue
331M
2024
Profit
41.8M
2024
Employees
96
2024
Margin
12,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 331M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #29 la cifra de afaceri, #31 la profit, #203 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 331M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #29 la cifra de afaceri, #31 la profit, #203 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 146.7× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 26.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NOVUM BUSINESS INVEST SRL | 294M | 85 | Construcții |
| MAKYOL IN�AAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM �IRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURE�TI | 418M | 100 | Construcții |
| UBITECH CONSTRUC�II S.R.L. | 444M | 101 | Construcții |
| EURO STRADA SRL | 282M | 107 | Construcții |
| SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L. | 343M | 70 | Construcții |
| KESZ CONSTRUCTII ROMANIA SRL | 381M | 116 | Construcții |
| SYNERGY CONSTRUCT SRL | 180M | 96 | Construcții |
| CARMIN POPSTAR PROD SRL | 193M | 102 | Construcții |
| AVAX SA ATENA GRECIA SUCURSALA ROMANIA | 220M | 112 | Construcții |
| BTDCONSTRUCT & AMBIENT SRL | 277M | 145 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.6%
- CA / angajat
- 3.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 331M
- Profit net
- 41.8M
- Angajați
- 96
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 331M | 41.8M | 96 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL(current)
- Revenue
- 331M
- Employees
- 96
- Profit
- 41.8M
- Rank RO
- #793
- NOVUM BUSINESS INVEST SRL
- Revenue
- 294M
- Employees
- 85
- Profit
- 18.8M
- Rank RO
- #904
- MAKYOL IN�AAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM �IRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURE�TI
- Revenue
- 418M
- Employees
- 100
- Profit
- -14.7M
- Rank RO
- #609
- UBITECH CONSTRUC�II S.R.L.
- Revenue
- 444M
- Employees
- 101
- Profit
- 49.7M
- Rank RO
- #560
- EURO STRADA SRL
- Revenue
- 282M
- Employees
- 107
- Profit
- 56.7M
- Rank RO
- #948
- SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 343M
- Employees
- 70
- Profit
- 67.3M
- Rank RO
- #768
- KESZ CONSTRUCTII ROMANIA SRL
- Revenue
- 381M
- Employees
- 116
- Profit
- 8.8M
- Rank RO
- #691
- SYNERGY CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 180M
- Employees
- 96
- Profit
- 20.6M
- Rank RO
- #1.647
- CARMIN POPSTAR PROD SRL
- Revenue
- 193M
- Employees
- 102
- Profit
- 12.6M
- Rank RO
- #1.530
- AVAX SA ATENA GRECIA SUCURSALA ROMANIA
- Revenue
- 220M
- Employees
- 112
- Profit
- 32.8M
- Rank RO
- #1.306
- BTDCONSTRUCT & AMBIENT SRL
- Revenue
- 277M
- Employees
- 145
- Profit
- 8.3M
- Rank RO
- #979
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL(current) | 331M | 96 | 41.8M | #793 |
| NOVUM BUSINESS INVEST SRL | 294M | 85 | 18.8M | #904 |
| MAKYOL IN�AAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM �IRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURE�TI | 418M | 100 | -14.7M | #609 |
| UBITECH CONSTRUC�II S.R.L. | 444M | 101 | 49.7M | #560 |
| EURO STRADA SRL | 282M | 107 | 56.7M | #948 |
| SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L. | 343M | 70 | 67.3M | #768 |
| KESZ CONSTRUCTII ROMANIA SRL | 381M | 116 | 8.8M | #691 |
| SYNERGY CONSTRUCT SRL | 180M | 96 | 20.6M | #1.647 |
| CARMIN POPSTAR PROD SRL | 193M | 102 | 12.6M | #1.530 |
| AVAX SA ATENA GRECIA SUCURSALA ROMANIA | 220M | 112 | 32.8M | #1.306 |
| BTDCONSTRUCT & AMBIENT SRL | 277M | 145 | 8.3M | #979 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL(you) | NOVUM BUSINESS INVEST SRL | MAKYOL IN�AAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM �IRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURE�TI | UBITECH CONSTRUC�II S.R.L. | EURO STRADA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 331M | 294M | 418M | 444M | 282M |
| Profit | 41.8M | 18.8M | -14.7M | 49.7M | 56.7M |
| Margin | 12,6% | 6,4% | -3,5% | 11,2% | 20,1% |
| Employees | 96 | 85 | 100 | 101 | 107 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL”.