MELSAM CONSTRUCTION SRL
Revenue
221M
2024
Profit
6.4M
2024
Employees
52
2024
Margin
2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MELSAM CONSTRUCTION SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 221M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #43 la cifra de afaceri, #414 la profit, #439 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MELSAM CONSTRUCTION SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 221M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #43 la cifra de afaceri, #414 la profit, #439 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 98.2× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 14.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROJECT1 GENERAL CONTRACTING S.R.L. | 226M | 38 | Construcții |
| AGS CLASS CONSTRUCT S.R.L. | 149M | 46 | Construcții |
| CONFRASILVAS S.R.L. | 207M | 40 | Construcții |
| URBAN INVEST SRL | 225M | 76 | Construcții |
| CORTINA NORTH DEVELOPMENT S.R.L. | 309M | 35 | Construcții |
| EDILDANCONSTRUCT SRL | 150M | 50 | Construcții |
| NOVUM BUSINESS INVEST SRL | 294M | 85 | Construcții |
| DAMINA SOLUTIONS SRL | 126M | 44 | Construcții |
| AVAX SA ATENA GRECIA SUCURSALA ROMANIA | 220M | 112 | Construcții |
| SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L. | 343M | 70 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.6%
- CA / angajat
- 4.7M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 221M
- Profit net
- 6.4M
- Angajați
- 52
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 221M | 6.4M | 52 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MELSAM CONSTRUCTION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MELSAM CONSTRUCTION SRL(current)
- Revenue
- 221M
- Employees
- 52
- Profit
- 6.4M
- Rank RO
- #1.128
- PROJECT1 GENERAL CONTRACTING S.R.L.
- Revenue
- 226M
- Employees
- 38
- Profit
- 36.1M
- Rank RO
- #1.256
- AGS CLASS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 149M
- Employees
- 46
- Profit
- 26.5M
- Rank RO
- #2.131
- CONFRASILVAS S.R.L.
- Revenue
- 207M
- Employees
- 40
- Profit
- 8.2M
- Rank RO
- #1.403
- URBAN INVEST SRL
- Revenue
- 225M
- Employees
- 76
- Profit
- 64.9M
- Rank RO
- #1.264
- CORTINA NORTH DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 309M
- Employees
- 35
- Profit
- 82.3M
- Rank RO
- #853
- EDILDANCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 150M
- Employees
- 50
- Profit
- 12.3M
- Rank RO
- #2.108
- NOVUM BUSINESS INVEST SRL
- Revenue
- 294M
- Employees
- 85
- Profit
- 18.8M
- Rank RO
- #904
- DAMINA SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 126M
- Employees
- 44
- Profit
- 39.6M
- Rank RO
- #2.538
- AVAX SA ATENA GRECIA SUCURSALA ROMANIA
- Revenue
- 220M
- Employees
- 112
- Profit
- 32.8M
- Rank RO
- #1.306
- SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 343M
- Employees
- 70
- Profit
- 67.3M
- Rank RO
- #768
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MELSAM CONSTRUCTION SRL(current) | 221M | 52 | 6.4M | #1.128 |
| PROJECT1 GENERAL CONTRACTING S.R.L. | 226M | 38 | 36.1M | #1.256 |
| AGS CLASS CONSTRUCT S.R.L. | 149M | 46 | 26.5M | #2.131 |
| CONFRASILVAS S.R.L. | 207M | 40 | 8.2M | #1.403 |
| URBAN INVEST SRL | 225M | 76 | 64.9M | #1.264 |
| CORTINA NORTH DEVELOPMENT S.R.L. | 309M | 35 | 82.3M | #853 |
| EDILDANCONSTRUCT SRL | 150M | 50 | 12.3M | #2.108 |
| NOVUM BUSINESS INVEST SRL | 294M | 85 | 18.8M | #904 |
| DAMINA SOLUTIONS SRL | 126M | 44 | 39.6M | #2.538 |
| AVAX SA ATENA GRECIA SUCURSALA ROMANIA | 220M | 112 | 32.8M | #1.306 |
| SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L. | 343M | 70 | 67.3M | #768 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MELSAM CONSTRUCTION SRL(you) | PROJECT1 GENERAL CONTRACTING S.R.L. | AGS CLASS CONSTRUCT S.R.L. | CONFRASILVAS S.R.L. | URBAN INVEST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 221M | 226M | 149M | 207M | 225M |
| Profit | 6.4M | 36.1M | 26.5M | 8.2M | 64.9M |
| Margin | 2,6% | 16,0% | 17,8% | 4,0% | 28,9% |
| Employees | 52 | 38 | 46 | 40 | 76 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MELSAM CONSTRUCTION SRL”.