SADELLI PRODCOM S.R.L.
Revenue
22.7M
2024
Profit
355K
2024
Employees
41
2024
Margin
1,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SADELLI PRODCOM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 22.7M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #266 la cifra de afaceri, #2.200 la profit, #240 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SADELLI PRODCOM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 22.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #266 la cifra de afaceri, #2.200 la profit, #240 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 7.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 10.7× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIS-AVIS SA | 34.5M | 42 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AVICOLA NEAM� SRL | 35.7M | 40 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRICOLA UTVINI� SRL | 39.7M | 41 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ANDREI PESCOM SRL | 35.1M | 39 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SWISO IMPEX SRL | 40.4M | 42 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROMEC PERIAM SA | 36.4M | 46 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SOMALEX SRL | 38.1M | 37 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L. | 40.2M | 43 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SEMAR TRADING SRL | 36.1M | 46 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DIAMANT GRUP SRL | 34.7M | 38 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.0%
- CA / angajat
- 902K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 22.7M
- Profit net
- 355K
- Angajați
- 41
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 22.7M | 355K | 41 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SADELLI PRODCOM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SADELLI PRODCOM S.R.L.(current)
- Revenue
- 22.7M
- Employees
- 41
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #8.356
- VIS-AVIS SA
- Revenue
- 34.5M
- Employees
- 42
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #8.929
- AVICOLA NEAM� SRL
- Revenue
- 35.7M
- Employees
- 40
- Profit
- 6.6M
- Rank RO
- #8.621
- AGRICOLA UTVINI� SRL
- Revenue
- 39.7M
- Employees
- 41
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #7.834
- ANDREI PESCOM SRL
- Revenue
- 35.1M
- Employees
- 39
- Profit
- -15.6M
- Rank RO
- #8.776
- SWISO IMPEX SRL
- Revenue
- 40.4M
- Employees
- 42
- Profit
- 43.7K
- Rank RO
- #7.708
- AGROMEC PERIAM SA
- Revenue
- 36.4M
- Employees
- 46
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #8.485
- SOMALEX SRL
- Revenue
- 38.1M
- Employees
- 37
- Profit
- 439K
- Rank RO
- #8.134
- KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 40.2M
- Employees
- 43
- Profit
- -7.4M
- Rank RO
- #7.738
- SEMAR TRADING SRL
- Revenue
- 36.1M
- Employees
- 46
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #8.548
- DIAMANT GRUP SRL
- Revenue
- 34.7M
- Employees
- 38
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #8.881
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SADELLI PRODCOM S.R.L.(current) | 22.7M | 41 | 355K | #8.356 |
| VIS-AVIS SA | 34.5M | 42 | 3.5M | #8.929 |
| AVICOLA NEAM� SRL | 35.7M | 40 | 6.6M | #8.621 |
| AGRICOLA UTVINI� SRL | 39.7M | 41 | 3.2M | #7.834 |
| ANDREI PESCOM SRL | 35.1M | 39 | -15.6M | #8.776 |
| SWISO IMPEX SRL | 40.4M | 42 | 43.7K | #7.708 |
| AGROMEC PERIAM SA | 36.4M | 46 | 3.8M | #8.485 |
| SOMALEX SRL | 38.1M | 37 | 439K | #8.134 |
| KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L. | 40.2M | 43 | -7.4M | #7.738 |
| SEMAR TRADING SRL | 36.1M | 46 | 1.1M | #8.548 |
| DIAMANT GRUP SRL | 34.7M | 38 | 3.5M | #8.881 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SADELLI PRODCOM S.R.L.(you) | VIS-AVIS SA | AVICOLA NEAM� SRL | AGRICOLA UTVINI� SRL | ANDREI PESCOM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 22.7M | 34.5M | 35.7M | 39.7M | 35.1M |
| Profit | 355K | 3.5M | 6.6M | 3.2M | -15.6M |
| Margin | 1,0% | 10,0% | 18,3% | 8,1% | -44,4% |
| Employees | 41 | 42 | 40 | 41 | 39 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SADELLI PRODCOM S.R.L.”.