KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L.
Revenue
33.1M
2024
Profit
-7.4M
2024
Employees
43
2024
Margin
-18,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 33.1M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #254 la cifra de afaceri, #21.099 la profit, #219 la număr angajați din 21.135 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 33.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -18.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #254 la cifra de afaceri, #21.099 la profit, #219 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 10.9× față de media industriei
Compania este -6.1× față de media industriei
Compania este 11.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SWISO IMPEX SRL | 40.4M | 42 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROMEC PERIAM SA | 36.4M | 46 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GENAGRICOLA ROMANIA S.R.L. | 35.2M | 45 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRICOLA UTVINI� SRL | 39.7M | 41 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FIRSTFARMS AGRO EAST SRL | 44.8M | 43 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COREMANS ZOOTEHNIA SRL | 45M | 43 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| I.T.L.-AGROCOMPLEX SRL | 45.9M | 43 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SADELLI PRODCOM S.R.L. | 37M | 41 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PRO AVIS SRL | 41.8M | 39 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PREMIUM PORC SRL | 45.9M | 42 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -18.5%
- CA / angajat
- 935K
- Scor risc (0–100)
- 59
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 33.1M
- Profit net
- -7.4M
- Angajați
- 43
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 33.1M | -7.4M | 43 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L.(current)
- Revenue
- 33.1M
- Employees
- 43
- Profit
- -7.4M
- Rank RO
- #7.738
- SWISO IMPEX SRL
- Revenue
- 40.4M
- Employees
- 42
- Profit
- 43.7K
- Rank RO
- #7.708
- AGROMEC PERIAM SA
- Revenue
- 36.4M
- Employees
- 46
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #8.485
- GENAGRICOLA ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 35.2M
- Employees
- 45
- Profit
- 4.9M
- Rank RO
- #8.754
- AGRICOLA UTVINI� SRL
- Revenue
- 39.7M
- Employees
- 41
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #7.834
- FIRSTFARMS AGRO EAST SRL
- Revenue
- 44.8M
- Employees
- 43
- Profit
- -4.6M
- Rank RO
- #7.034
- COREMANS ZOOTEHNIA SRL
- Revenue
- 45M
- Employees
- 43
- Profit
- 8.5M
- Rank RO
- #7.002
- I.T.L.-AGROCOMPLEX SRL
- Revenue
- 45.9M
- Employees
- 43
- Profit
- 36.6K
- Rank RO
- #6.878
- SADELLI PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 37M
- Employees
- 41
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #8.356
- PRO AVIS SRL
- Revenue
- 41.8M
- Employees
- 39
- Profit
- 10.1M
- Rank RO
- #7.479
- PREMIUM PORC SRL
- Revenue
- 45.9M
- Employees
- 42
- Profit
- -1.6M
- Rank RO
- #6.876
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L.(current) | 33.1M | 43 | -7.4M | #7.738 |
| SWISO IMPEX SRL | 40.4M | 42 | 43.7K | #7.708 |
| AGROMEC PERIAM SA | 36.4M | 46 | 3.8M | #8.485 |
| GENAGRICOLA ROMANIA S.R.L. | 35.2M | 45 | 4.9M | #8.754 |
| AGRICOLA UTVINI� SRL | 39.7M | 41 | 3.2M | #7.834 |
| FIRSTFARMS AGRO EAST SRL | 44.8M | 43 | -4.6M | #7.034 |
| COREMANS ZOOTEHNIA SRL | 45M | 43 | 8.5M | #7.002 |
| I.T.L.-AGROCOMPLEX SRL | 45.9M | 43 | 36.6K | #6.878 |
| SADELLI PRODCOM S.R.L. | 37M | 41 | 355K | #8.356 |
| PRO AVIS SRL | 41.8M | 39 | 10.1M | #7.479 |
| PREMIUM PORC SRL | 45.9M | 42 | -1.6M | #6.876 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L.(you) | SWISO IMPEX SRL | AGROMEC PERIAM SA | GENAGRICOLA ROMANIA S.R.L. | AGRICOLA UTVINI� SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 33.1M | 40.4M | 36.4M | 35.2M | 39.7M |
| Profit | -7.4M | 43.7K | 3.8M | 4.9M | 3.2M |
| Margin | -18,5% | 0,1% | 10,4% | 14,0% | 8,1% |
| Employees | 43 | 42 | 46 | 45 | 41 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L.”.