SEMAR TRADING SRL
Revenue
31M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
46
2024
Margin
3,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SEMAR TRADING SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 31M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #271 la cifra de afaceri, #760 la profit, #194 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SEMAR TRADING SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 31M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #271 la cifra de afaceri, #760 la profit, #194 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 10.2× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 12.1× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGROMEC PERIAM SA | 36.4M | 46 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GENAGRICOLA ROMANIA S.R.L. | 35.2M | 45 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TERA MOIAD SRL | 35.2M | 47 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SWISO IMPEX SRL | 40.4M | 42 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| A.J.T. FARMING SRL | 35.1M | 49 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VIS-AVIS SA | 34.5M | 42 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SADELLI PRODCOM S.R.L. | 37M | 41 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AVICOLA NEAM� SRL | 35.7M | 40 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIFARM ALIPROD SRL | 31M | 46 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FOREST AND BIOMASS ROM�NIA S.A. | 30.7M | 46 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.1%
- CA / angajat
- 785K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 31M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 46
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 31M | 1.1M | 46 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SEMAR TRADING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SEMAR TRADING SRL(current)
- Revenue
- 31M
- Employees
- 46
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #8.548
- AGROMEC PERIAM SA
- Revenue
- 36.4M
- Employees
- 46
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #8.485
- GENAGRICOLA ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 35.2M
- Employees
- 45
- Profit
- 4.9M
- Rank RO
- #8.754
- TERA MOIAD SRL
- Revenue
- 35.2M
- Employees
- 47
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #8.764
- SWISO IMPEX SRL
- Revenue
- 40.4M
- Employees
- 42
- Profit
- 43.7K
- Rank RO
- #7.708
- A.J.T. FARMING SRL
- Revenue
- 35.1M
- Employees
- 49
- Profit
- 770K
- Rank RO
- #8.781
- VIS-AVIS SA
- Revenue
- 34.5M
- Employees
- 42
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #8.929
- SADELLI PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 37M
- Employees
- 41
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #8.356
- AVICOLA NEAM� SRL
- Revenue
- 35.7M
- Employees
- 40
- Profit
- 6.6M
- Rank RO
- #8.621
- AGRIFARM ALIPROD SRL
- Revenue
- 31M
- Employees
- 46
- Profit
- -5.4M
- Rank RO
- #9.824
- FOREST AND BIOMASS ROM�NIA S.A.
- Revenue
- 30.7M
- Employees
- 46
- Profit
- -6.8M
- Rank RO
- #9.919
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SEMAR TRADING SRL(current) | 31M | 46 | 1.1M | #8.548 |
| AGROMEC PERIAM SA | 36.4M | 46 | 3.8M | #8.485 |
| GENAGRICOLA ROMANIA S.R.L. | 35.2M | 45 | 4.9M | #8.754 |
| TERA MOIAD SRL | 35.2M | 47 | 178K | #8.764 |
| SWISO IMPEX SRL | 40.4M | 42 | 43.7K | #7.708 |
| A.J.T. FARMING SRL | 35.1M | 49 | 770K | #8.781 |
| VIS-AVIS SA | 34.5M | 42 | 3.5M | #8.929 |
| SADELLI PRODCOM S.R.L. | 37M | 41 | 355K | #8.356 |
| AVICOLA NEAM� SRL | 35.7M | 40 | 6.6M | #8.621 |
| AGRIFARM ALIPROD SRL | 31M | 46 | -5.4M | #9.824 |
| FOREST AND BIOMASS ROM�NIA S.A. | 30.7M | 46 | -6.8M | #9.919 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SEMAR TRADING SRL(you) | AGROMEC PERIAM SA | GENAGRICOLA ROMANIA S.R.L. | TERA MOIAD SRL | SWISO IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 31M | 36.4M | 35.2M | 35.2M | 40.4M |
| Profit | 1.1M | 3.8M | 4.9M | 178K | 43.7K |
| Margin | 3,1% | 10,4% | 14,0% | 0,5% | 0,1% |
| Employees | 46 | 46 | 45 | 47 | 42 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SEMAR TRADING SRL”.