ROMARC GENERAL PRESTATOR SRL

CUI 33883307·Construcții·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

198K

2024

Profit

73.6K

2024

Employees

2

2024

Margin

37,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ROMARC GENERAL PRESTATOR SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 198K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.205 la cifra de afaceri, #2.221 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ROMARC GENERAL PRESTATOR SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 198K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.205 la cifra de afaceri, #2.221 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.205 din 5.424 companii

Top 59.1%

Vezi clasamentul

După profit

#2.221 din 5.424 companii

Top 40.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.255 din 5.424 companii

Top 41.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri198K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit37.2% vs medie industrie 7.1%

Compania este 5.3× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
AVS INSTALATII UTILITARE SRL214K2Construcții
INDUSTRIAL WELDING COMPANY M.Z.M. S.R.L.220K2Construcții
MGM PODCONS 2017 SRL199K2Construcții
Firma (CUI 50374117)197K2Construcții
SENY LINE SRL196K2Construcții
ANGEL MARTIN S.R.L.200K2Construcții
C&C CRYSTAL COMEX S.R.L.195K2Construcții
DANVIL SRL202K2Construcții
EINWEG S.R.L.202K2Construcții
RO MARCAJE SERV S.R.L.194K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
37.2%
CA / angajat
99.1K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 43%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    198K
    Profit net
    73.6K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ROMARC GENERAL PRESTATOR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricROMARC GENERAL PRESTATOR SRL(you)AVS INSTALATII UTILITARE SRLINDUSTRIAL WELDING COMPANY M.Z.M. S.R.L.MGM PODCONS 2017 SRLFirma (CUI 50374117)
Revenue
198K
214K
220K
199K
197K
Profit
73.6K
32.4K
-12.5K
1.6K
78.7K
Margin
37,2%
15,1%
-5,7%
0,8%
40,0%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ROMARC GENERAL PRESTATOR SRL”.