Revenue

197K

2024

Profit

78.7K

2024

Employees

2

2024

Margin

40,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50374117) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 197K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.209 la cifra de afaceri, #2.187 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50374117) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 197K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.209 la cifra de afaceri, #2.187 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.209 din 5.424 companii

Top 59.1%

Vezi clasamentul

După profit

#2.187 din 5.424 companii

Top 40.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.255 din 5.424 companii

Top 41.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri197K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit40.0% vs medie industrie 7.1%

Compania este 5.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50809246)225K2Construcții
SENY LINE SRL196K2Construcții
ROMARC GENERAL PRESTATOR SRL198K2Construcții
C&C CRYSTAL COMEX S.R.L.195K2Construcții
RO MARCAJE SERV S.R.L.194K2Construcții
AZOBUILDING88 S.R.L.194K2Construcții
MGM PODCONS 2017 SRL199K2Construcții
ANGEL MARTIN S.R.L.200K2Construcții
DAVINA CONSTRUC_II CIVILE S.R.L.193K2Construcții
DANVIL SRL202K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
40.0%
CA / angajat
98.3K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 43%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    197K
    Profit net
    78.7K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50374117) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50374117)(you)Firma (CUI 50809246)SENY LINE SRLROMARC GENERAL PRESTATOR SRLC&C CRYSTAL COMEX S.R.L.
Revenue
197K
225K
196K
198K
195K
Profit
78.7K
208K
-152K
73.6K
-3.2K
Margin
40,0%
92,2%
-77,6%
37,2%
-1,6%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50374117)”.