ROBDENIS SRL
Revenue
15.1M
2024
Profit
269K
2024
Employees
35
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROBDENIS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 15.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.355 la cifra de afaceri, #7.947 la profit, #806 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROBDENIS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 15.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.355 la cifra de afaceri, #7.947 la profit, #806 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 6.7× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 9.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COMTRANSPORT SA | 16.3M | 33 | Construcții |
| SYM RSC S.R.L. | 14.8M | 32 | Construcții |
| ANISTA DESIGN SRL | 15M | 39 | Construcții |
| ODRESTA S.G S.R.L. | 15.3M | 35 | Construcții |
| BEST STYLE CONSTRUCT SRL | 17M | 32 | Construcții |
| NORD TOP CONSTRUCT SRL | 15.7M | 37 | Construcții |
| HANNOVER ENGINEERING S.R.L. | 15.3M | 33 | Construcții |
| NOVA OAS S.R.L. | 16.3M | 36 | Construcții |
| CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL | 15.2M | 37 | Construcții |
| EVIO TOTAL SOLUTIONS S.R.L. | 14.2M | 35 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 444K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.1M
- Profit net
- 269K
- Angajați
- 35
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.1M | 269K | 35 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROBDENIS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROBDENIS SRL(current)
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 35
- Profit
- 269K
- Rank RO
- #17.968
- COMTRANSPORT SA
- Revenue
- 16.3M
- Employees
- 33
- Profit
- 775K
- Rank RO
- #17.335
- SYM RSC S.R.L.
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 5.3M
- Rank RO
- #18.765
- ANISTA DESIGN SRL
- Revenue
- 15M
- Employees
- 39
- Profit
- 540K
- Rank RO
- #18.576
- ODRESTA S.G S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 518K
- Rank RO
- #18.211
- BEST STYLE CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 17M
- Employees
- 32
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #16.656
- NORD TOP CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 37
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #17.863
- HANNOVER ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 33
- Profit
- -668K
- Rank RO
- #18.223
- NOVA OAS S.R.L.
- Revenue
- 16.3M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #17.333
- CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 824K
- Rank RO
- #18.321
- EVIO TOTAL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 14.2M
- Employees
- 35
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #19.398
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROBDENIS SRL(current) | 15.1M | 35 | 269K | #17.968 |
| COMTRANSPORT SA | 16.3M | 33 | 775K | #17.335 |
| SYM RSC S.R.L. | 14.8M | 32 | 5.3M | #18.765 |
| ANISTA DESIGN SRL | 15M | 39 | 540K | #18.576 |
| ODRESTA S.G S.R.L. | 15.3M | 35 | 518K | #18.211 |
| BEST STYLE CONSTRUCT SRL | 17M | 32 | 2.8M | #16.656 |
| NORD TOP CONSTRUCT SRL | 15.7M | 37 | 1.1M | #17.863 |
| HANNOVER ENGINEERING S.R.L. | 15.3M | 33 | -668K | #18.223 |
| NOVA OAS S.R.L. | 16.3M | 36 | 1.7M | #17.333 |
| CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL | 15.2M | 37 | 824K | #18.321 |
| EVIO TOTAL SOLUTIONS S.R.L. | 14.2M | 35 | 1.3M | #19.398 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROBDENIS SRL(you) | COMTRANSPORT SA | SYM RSC S.R.L. | ANISTA DESIGN SRL | ODRESTA S.G S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.1M | 16.3M | 14.8M | 15M | 15.3M |
| Profit | 269K | 775K | 5.3M | 540K | 518K |
| Margin | 1,7% | 4,8% | 35,7% | 3,6% | 3,4% |
| Employees | 35 | 33 | 32 | 39 | 35 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROBDENIS SRL”.