CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL
Revenue
15.2M
2024
Profit
824K
2024
Employees
37
2024
Margin
5,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 15.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.385 la cifra de afaceri, #3.266 la profit, #734 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 15.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.385 la cifra de afaceri, #3.266 la profit, #734 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 6.8× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 10.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MUNTEANU CONSTRUCT SRL | 15.2M | 38 | Construcții |
| NORD TOP CONSTRUCT SRL | 15.7M | 37 | Construcții |
| CM BAU S.R.L. | 15.3M | 38 | Construcții |
| ODRESTA S.G S.R.L. | 15.3M | 35 | Construcții |
| ANISTA DESIGN SRL | 15M | 39 | Construcții |
| ROBDENIS SRL | 15.5M | 35 | Construcții |
| STRUCTO PRO EDIL S.R.L. | 16.5M | 37 | Construcții |
| SEMARINO SRL | 12.4M | 36 | Construcții |
| PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL | 14.3M | 38 | Construcții |
| EL GANADOR SRL | 16.7M | 37 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.4%
- CA / angajat
- 411K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.2M
- Profit net
- 824K
- Angajați
- 37
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.2M | 824K | 37 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL(current)
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 824K
- Rank RO
- #18.321
- MUNTEANU CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 441K
- Rank RO
- #18.346
- NORD TOP CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 37
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #17.863
- CM BAU S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 38
- Profit
- -378K
- Rank RO
- #18.282
- ODRESTA S.G S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 518K
- Rank RO
- #18.211
- ANISTA DESIGN SRL
- Revenue
- 15M
- Employees
- 39
- Profit
- 540K
- Rank RO
- #18.576
- ROBDENIS SRL
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 35
- Profit
- 269K
- Rank RO
- #17.968
- STRUCTO PRO EDIL S.R.L.
- Revenue
- 16.5M
- Employees
- 37
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #17.137
- SEMARINO SRL
- Revenue
- 12.4M
- Employees
- 36
- Profit
- 397K
- Rank RO
- #21.831
- PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #19.338
- EL GANADOR SRL
- Revenue
- 16.7M
- Employees
- 37
- Profit
- 597K
- Rank RO
- #16.938
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL(current) | 15.2M | 37 | 824K | #18.321 |
| MUNTEANU CONSTRUCT SRL | 15.2M | 38 | 441K | #18.346 |
| NORD TOP CONSTRUCT SRL | 15.7M | 37 | 1.1M | #17.863 |
| CM BAU S.R.L. | 15.3M | 38 | -378K | #18.282 |
| ODRESTA S.G S.R.L. | 15.3M | 35 | 518K | #18.211 |
| ANISTA DESIGN SRL | 15M | 39 | 540K | #18.576 |
| ROBDENIS SRL | 15.5M | 35 | 269K | #17.968 |
| STRUCTO PRO EDIL S.R.L. | 16.5M | 37 | 3.5M | #17.137 |
| SEMARINO SRL | 12.4M | 36 | 397K | #21.831 |
| PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL | 14.3M | 38 | 107K | #19.338 |
| EL GANADOR SRL | 16.7M | 37 | 597K | #16.938 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL(you) | MUNTEANU CONSTRUCT SRL | NORD TOP CONSTRUCT SRL | CM BAU S.R.L. | ODRESTA S.G S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.2M | 15.2M | 15.7M | 15.3M | 15.3M |
| Profit | 824K | 441K | 1.1M | -378K | 518K |
| Margin | 5,4% | 2,9% | 6,9% | -2,5% | 3,4% |
| Employees | 37 | 38 | 37 | 38 | 35 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL”.