ANISTA DESIGN SRL
Revenue
9.3M
2024
Profit
540K
2024
Employees
39
2024
Margin
3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ANISTA DESIGN SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.410 la cifra de afaceri, #4.762 la profit, #679 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ANISTA DESIGN SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.410 la cifra de afaceri, #4.762 la profit, #679 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 4.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 10.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROBDENIS SRL | 15.5M | 35 | Construcții |
| FILDO STARCONS SRL | 14.9M | 40 | Construcții |
| MUNTEANU CONSTRUCT SRL | 15.2M | 38 | Construcții |
| CM BAU S.R.L. | 15.3M | 38 | Construcții |
| CONSTRUCTIA SA | 15.4M | 40 | Construcții |
| SYM RSC S.R.L. | 14.8M | 32 | Construcții |
| CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL | 15.2M | 37 | Construcții |
| APIS COM S.R.L. | 14M | 39 | Construcții |
| CASA GRUP SRL | 12.8M | 37 | Construcții |
| PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL | 14.3M | 38 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.6%
- CA / angajat
- 385K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.3M
- Profit net
- 540K
- Angajați
- 39
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.3M | 540K | 39 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ANISTA DESIGN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ANISTA DESIGN SRL(current)
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 39
- Profit
- 540K
- Rank RO
- #18.576
- ROBDENIS SRL
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 35
- Profit
- 269K
- Rank RO
- #17.968
- FILDO STARCONS SRL
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 40
- Profit
- 405K
- Rank RO
- #18.648
- MUNTEANU CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 441K
- Rank RO
- #18.346
- CM BAU S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 38
- Profit
- -378K
- Rank RO
- #18.282
- CONSTRUCTIA SA
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 40
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #18.073
- SYM RSC S.R.L.
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 5.3M
- Rank RO
- #18.765
- CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 824K
- Rank RO
- #18.321
- APIS COM S.R.L.
- Revenue
- 14M
- Employees
- 39
- Profit
- 902K
- Rank RO
- #19.708
- CASA GRUP SRL
- Revenue
- 12.8M
- Employees
- 37
- Profit
- 903K
- Rank RO
- #21.281
- PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #19.338
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ANISTA DESIGN SRL(current) | 9.3M | 39 | 540K | #18.576 |
| ROBDENIS SRL | 15.5M | 35 | 269K | #17.968 |
| FILDO STARCONS SRL | 14.9M | 40 | 405K | #18.648 |
| MUNTEANU CONSTRUCT SRL | 15.2M | 38 | 441K | #18.346 |
| CM BAU S.R.L. | 15.3M | 38 | -378K | #18.282 |
| CONSTRUCTIA SA | 15.4M | 40 | 1.8M | #18.073 |
| SYM RSC S.R.L. | 14.8M | 32 | 5.3M | #18.765 |
| CONTACT PLUS CONSTRUC�II SRL | 15.2M | 37 | 824K | #18.321 |
| APIS COM S.R.L. | 14M | 39 | 902K | #19.708 |
| CASA GRUP SRL | 12.8M | 37 | 903K | #21.281 |
| PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL | 14.3M | 38 | 107K | #19.338 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ANISTA DESIGN SRL(you) | ROBDENIS SRL | FILDO STARCONS SRL | MUNTEANU CONSTRUCT SRL | CM BAU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.3M | 15.5M | 14.9M | 15.2M | 15.3M |
| Profit | 540K | 269K | 405K | 441K | -378K |
| Margin | 3,6% | 1,7% | 2,7% | 2,9% | -2,5% |
| Employees | 39 | 35 | 40 | 38 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ANISTA DESIGN SRL”.