RISEM GRUP S.R.L.
Revenue
1.7M
2024
Profit
61.5K
2024
Employees
2
2024
Margin
3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RISEM GRUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.075 la cifra de afaceri, #20.473 la profit, #14.516 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RISEM GRUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.075 la cifra de afaceri, #20.473 la profit, #14.516 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELCOMPRIS IMPEX S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| TOP WINDOW PVC SRL | 1.8M | 2 | Comerț en-gros |
| METALSIM COMPANY SRL | 1.6M | 2 | Comerț en-gros |
| PIN & PAS SERVICES S.R.L. | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| DARYBOG S.R.L. | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| RALCRIS ROOF INTERNA�IONAL S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| CHRISTMAS EXPRES S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| VILDANI SRL | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| CRETU BRAND BUILDING S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| COCIS IMPEX SRL | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.6%
- CA / angajat
- 842K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 61.5K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 61.5K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RISEM GRUP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RISEM GRUP S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 61.5K
- Rank RO
- #108.158
- ELCOMPRIS IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #107.849
- TOP WINDOW PVC SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 40.3K
- Rank RO
- #104.146
- METALSIM COMPANY SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 2
- Profit
- 96.4K
- Rank RO
- #113.709
- PIN & PAS SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #115.319
- DARYBOG S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 229K
- Rank RO
- #118.335
- RALCRIS ROOF INTERNA�IONAL S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #108.163
- CHRISTMAS EXPRES S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 216K
- Rank RO
- #108.148
- VILDANI SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 642K
- Rank RO
- #108.167
- CRETU BRAND BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 190K
- Rank RO
- #108.191
- COCIS IMPEX SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- -3K
- Rank RO
- #108.120
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RISEM GRUP S.R.L.(current) | 1.7M | 2 | 61.5K | #108.158 |
| ELCOMPRIS IMPEX S.R.L. | 1.7M | 2 | 175K | #107.849 |
| TOP WINDOW PVC SRL | 1.8M | 2 | 40.3K | #104.146 |
| METALSIM COMPANY SRL | 1.6M | 2 | 96.4K | #113.709 |
| PIN & PAS SERVICES S.R.L. | 1.5M | 2 | 130K | #115.319 |
| DARYBOG S.R.L. | 1.5M | 2 | 229K | #118.335 |
| RALCRIS ROOF INTERNA�IONAL S.R.L. | 1.7M | 2 | 131K | #108.163 |
| CHRISTMAS EXPRES S.R.L. | 1.7M | 2 | 216K | #108.148 |
| VILDANI SRL | 1.7M | 2 | 642K | #108.167 |
| CRETU BRAND BUILDING S.R.L. | 1.7M | 2 | 190K | #108.191 |
| COCIS IMPEX SRL | 1.7M | 2 | -3K | #108.120 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RISEM GRUP S.R.L.(you) | ELCOMPRIS IMPEX S.R.L. | TOP WINDOW PVC SRL | METALSIM COMPANY SRL | PIN & PAS SERVICES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.8M | 1.6M | 1.5M |
| Profit | 61.5K | 175K | 40.3K | 96.4K | 130K |
| Margin | 3,6% | 10,4% | 2,3% | 6,2% | 8,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RISEM GRUP S.R.L.”.