COCIS IMPEX SRL
Revenue
1.6M
2024
Profit
-3K
2024
Employees
2
2024
Margin
-0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COCIS IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.071 la cifra de afaceri, #46.901 la profit, #14.516 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COCIS IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -0.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.071 la cifra de afaceri, #46.901 la profit, #14.516 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MIROTRANS S.R.L. | 1.8M | 2 | Comerț en-gros |
| FERRY P&C S.R.L. | 1.8M | 2 | Comerț en-gros |
| ROMARUZ AGRO S.R.L. | 1.8M | 2 | Comerț en-gros |
| TIBY CLAUSOR S.R.L. | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| ELKRILA S.R.L. | 1.9M | 2 | Comerț en-gros |
| DIVERSE PACKAGING S.R.L. | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| BENJAMIN CONSULTING S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| CHRISTMAS EXPRES S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| RISEM GRUP S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| RALCRIS ROOF INTERNA�IONAL S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -0.2%
- CA / angajat
- 842K
- Scor risc (0–100)
- 50
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- -3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | -3K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COCIS IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COCIS IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 2
- Profit
- -3K
- Rank RO
- #108.120
- MIROTRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 84.9K
- Rank RO
- #104.985
- FERRY P&C S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 362K
- Rank RO
- #104.910
- ROMARUZ AGRO S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #101.813
- TIBY CLAUSOR S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- -64.3K
- Rank RO
- #115.573
- ELKRILA S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 2
- Profit
- -64.8K
- Rank RO
- #100.523
- DIVERSE PACKAGING S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 324K
- Rank RO
- #117.069
- BENJAMIN CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #108.102
- CHRISTMAS EXPRES S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 216K
- Rank RO
- #108.148
- RISEM GRUP S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 61.5K
- Rank RO
- #108.158
- RALCRIS ROOF INTERNA�IONAL S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #108.163
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COCIS IMPEX SRL(current) | 1.6M | 2 | -3K | #108.120 |
| MIROTRANS S.R.L. | 1.8M | 2 | 84.9K | #104.985 |
| FERRY P&C S.R.L. | 1.8M | 2 | 362K | #104.910 |
| ROMARUZ AGRO S.R.L. | 1.8M | 2 | 149K | #101.813 |
| TIBY CLAUSOR S.R.L. | 1.5M | 2 | -64.3K | #115.573 |
| ELKRILA S.R.L. | 1.9M | 2 | -64.8K | #100.523 |
| DIVERSE PACKAGING S.R.L. | 1.5M | 2 | 324K | #117.069 |
| BENJAMIN CONSULTING S.R.L. | 1.7M | 2 | 1M | #108.102 |
| CHRISTMAS EXPRES S.R.L. | 1.7M | 2 | 216K | #108.148 |
| RISEM GRUP S.R.L. | 1.7M | 2 | 61.5K | #108.158 |
| RALCRIS ROOF INTERNA�IONAL S.R.L. | 1.7M | 2 | 131K | #108.163 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COCIS IMPEX SRL(you) | MIROTRANS S.R.L. | FERRY P&C S.R.L. | ROMARUZ AGRO S.R.L. | TIBY CLAUSOR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 1.8M | 1.8M | 1.8M | 1.5M |
| Profit | -3K | 84.9K | 362K | 149K | -64.3K |
| Margin | -0,2% | 4,8% | 20,6% | 8,1% | -4,2% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COCIS IMPEX SRL”.