CHRISTMAS EXPRES S.R.L.
Revenue
1.7M
2024
Profit
216K
2024
Employees
2
2024
Margin
12,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CHRISTMAS EXPRES S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.074 la cifra de afaceri, #11.926 la profit, #14.516 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CHRISTMAS EXPRES S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.074 la cifra de afaceri, #11.926 la profit, #14.516 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNITED ROADS S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| THERION SRL | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| VASTIMPEX SRL | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| POMIGAROM S.R.L. | 1.6M | 2 | Comerț en-gros |
| GRAVIMEX SRL | 1.8M | 2 | Comerț en-gros |
| GEISHA COSMETICS S.R.L. | 1.8M | 2 | Comerț en-gros |
| UTIL BEN SAW S.R.L. | 1.6M | 2 | Comerț en-gros |
| ARCIP TRANS SRL | 1.6M | 2 | Comerț en-gros |
| CALOR DESIGN SRL | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| AVERDAN SRL | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.8%
- CA / angajat
- 842K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 216K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 216K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CHRISTMAS EXPRES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CHRISTMAS EXPRES S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 216K
- Rank RO
- #108.148
- UNITED ROADS S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- -38.3K
- Rank RO
- #108.483
- THERION SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 199K
- Rank RO
- #109.109
- VASTIMPEX SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 623K
- Rank RO
- #106.843
- POMIGAROM S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 2
- Profit
- 17.6K
- Rank RO
- #110.503
- GRAVIMEX SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 331K
- Rank RO
- #105.228
- GEISHA COSMETICS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 404K
- Rank RO
- #104.151
- UTIL BEN SAW S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 2
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #113.325
- ARCIP TRANS SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 2
- Profit
- -206K
- Rank RO
- #114.148
- CALOR DESIGN SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 42.4K
- Rank RO
- #114.818
- AVERDAN SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #115.260
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CHRISTMAS EXPRES S.R.L.(current) | 1.7M | 2 | 216K | #108.148 |
| UNITED ROADS S.R.L. | 1.7M | 2 | -38.3K | #108.483 |
| THERION SRL | 1.7M | 2 | 199K | #109.109 |
| VASTIMPEX SRL | 1.7M | 2 | 623K | #106.843 |
| POMIGAROM S.R.L. | 1.6M | 2 | 17.6K | #110.503 |
| GRAVIMEX SRL | 1.8M | 2 | 331K | #105.228 |
| GEISHA COSMETICS S.R.L. | 1.8M | 2 | 404K | #104.151 |
| UTIL BEN SAW S.R.L. | 1.6M | 2 | 131K | #113.325 |
| ARCIP TRANS SRL | 1.6M | 2 | -206K | #114.148 |
| CALOR DESIGN SRL | 1.5M | 2 | 42.4K | #114.818 |
| AVERDAN SRL | 1.5M | 2 | 132K | #115.260 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CHRISTMAS EXPRES S.R.L.(you) | UNITED ROADS S.R.L. | THERION SRL | VASTIMPEX SRL | POMIGAROM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.7M | 1.7M | 1.6M |
| Profit | 216K | -38.3K | 199K | 623K | 17.6K |
| Margin | 12,8% | -2,3% | 12,0% | 36,4% | 1,1% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CHRISTMAS EXPRES S.R.L.”.