Revenue

190K

2024

Profit

-118K

2024

Employees

4

2024

Margin

-58,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PROTECT FIRE S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 190K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #13.039 la cifra de afaceri, #27.777 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PROTECT FIRE S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 190K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -58.3%).
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #13.039 la cifra de afaceri, #27.777 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.039 din 28.608 companii

Top 45.6%

Vezi clasamentul

După profit

#27.777 din 28.608 companii

Top 97.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.543 din 28.608 companii

Top 8.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri190K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit-58.3% vs medie industrie 16.2%

Compania este -3.6× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 3

Compania este 1.5× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MUNTENIA SERVICE S.R.L.230K4Activități profesionale
HYS COMMUNAL SRL202K4Activități profesionale
PROGIR STRUCTURAL SRL204K4Activități profesionale
BEST TERM CONFORT SRL-D201K4Activități profesionale
GRIGORU� TOP TEAM S.R.L.198K4Activități profesionale
Firma (CUI 50496238)209K4Activități profesionale
FORM S.R.L.211K4Activități profesionale
ROCAD SOLUTIONS S.R.L.195K4Activități profesionale
ADREMAT ART LIFE S.R.L.194K4Activități profesionale
IMAGE ART SRL214K4Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-58.3%
CA / angajat
50.7K
Scor risc (0–100)
79
Percentil piață (CA)
Top 43%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    190K
    Profit net
    -118K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PROTECT FIRE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPROTECT FIRE S.R.L.(you)MUNTENIA SERVICE S.R.L.HYS COMMUNAL SRLPROGIR STRUCTURAL SRLBEST TERM CONFORT SRL-D
Revenue
190K
230K
202K
204K
201K
Profit
-118K
3.1K
-29.3K
1.9K
-17K
Margin
-58,3%
1,4%
-14,5%
0,9%
-8,4%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PROTECT FIRE S.R.L.”.