POSTAVARIA ROMANA SA
Revenue
8.3M
2024
Profit
528K
2024
Employees
56
2024
Margin
5,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
POSTAVARIA ROMANA SA este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 8.3M lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #249 la cifra de afaceri, #544 la profit, #119 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- POSTAVARIA ROMANA SA este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 8.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #249 la cifra de afaceri, #544 la profit, #119 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 7.9× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 14.8× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SULINA ESTIVAL 2002 S.A. | 8.7M | 55 | Cazare |
| TTS COVASNA S.R.L. | 8.9M | 61 | Cazare |
| PRIME TIME RESORT SRL | 9.6M | 46 | Cazare |
| MINERVA 92 SRL | 8.4M | 46 | Cazare |
| BODU SRL | 10.1M | 47 | Cazare |
| SOCIETATEA COMERCIALA DE TRATAMENT BALNEAR BUZIAS SA | 10.5M | 58 | Cazare |
| PRIVO IN SRL | 10.4M | 59 | Cazare |
| HB HOTELS SA | 9.8M | 64 | Cazare |
| H.P. TOWER ONE SRL | 10.9M | 58 | Cazare |
| RELATIV IMPACT SRL | 9.7M | 48 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.8%
- CA / angajat
- 162K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.3M
- Profit net
- 528K
- Angajați
- 56
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.3M | 528K | 56 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la POSTAVARIA ROMANA SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- POSTAVARIA ROMANA SA(current)
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 56
- Profit
- 528K
- Rank RO
- #28.171
- SULINA ESTIVAL 2002 S.A.
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 55
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #29.272
- TTS COVASNA S.R.L.
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 61
- Profit
- 892K
- Rank RO
- #28.608
- PRIME TIME RESORT SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 46
- Profit
- 402K
- Rank RO
- #26.895
- MINERVA 92 SRL
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 46
- Profit
- -162K
- Rank RO
- #30.070
- BODU SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 47
- Profit
- 949K
- Rank RO
- #25.824
- SOCIETATEA COMERCIALA DE TRATAMENT BALNEAR BUZIAS SA
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 58
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #24.941
- PRIVO IN SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 59
- Profit
- 83.8K
- Rank RO
- #25.235
- HB HOTELS SA
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 64
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #26.500
- H.P. TOWER ONE SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 58
- Profit
- -2.5M
- Rank RO
- #24.303
- RELATIV IMPACT SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 48
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #26.675
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| POSTAVARIA ROMANA SA(current) | 8.3M | 56 | 528K | #28.171 |
| SULINA ESTIVAL 2002 S.A. | 8.7M | 55 | -1.1M | #29.272 |
| TTS COVASNA S.R.L. | 8.9M | 61 | 892K | #28.608 |
| PRIME TIME RESORT SRL | 9.6M | 46 | 402K | #26.895 |
| MINERVA 92 SRL | 8.4M | 46 | -162K | #30.070 |
| BODU SRL | 10.1M | 47 | 949K | #25.824 |
| SOCIETATEA COMERCIALA DE TRATAMENT BALNEAR BUZIAS SA | 10.5M | 58 | -1.5M | #24.941 |
| PRIVO IN SRL | 10.4M | 59 | 83.8K | #25.235 |
| HB HOTELS SA | 9.8M | 64 | 302K | #26.500 |
| H.P. TOWER ONE SRL | 10.9M | 58 | -2.5M | #24.303 |
| RELATIV IMPACT SRL | 9.7M | 48 | 1.8M | #26.675 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | POSTAVARIA ROMANA SA(you) | SULINA ESTIVAL 2002 S.A. | TTS COVASNA S.R.L. | PRIME TIME RESORT SRL | MINERVA 92 SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.3M | 8.7M | 8.9M | 9.6M | 8.4M |
| Profit | 528K | -1.1M | 892K | 402K | -162K |
| Margin | 5,8% | -12,3% | 10,0% | 4,2% | -1,9% |
| Employees | 56 | 55 | 61 | 46 | 46 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “POSTAVARIA ROMANA SA”.