HB HOTELS SA
Revenue
9.6M
2024
Profit
302K
2024
Employees
64
2024
Margin
3,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HB HOTELS SA este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #236 la cifra de afaceri, #901 la profit, #89 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HB HOTELS SA este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #236 la cifra de afaceri, #901 la profit, #89 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 9.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 16.9× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| H.P. TOWER ONE SRL | 10.9M | 58 | Cazare |
| TTS COVASNA S.R.L. | 8.9M | 61 | Cazare |
| PRIVO IN SRL | 10.4M | 59 | Cazare |
| SAT VACAN�� GURA PORTI�EI SRL | 10.7M | 61 | Cazare |
| HOTEL ORIZONT SRL | 11.2M | 65 | Cazare |
| SOCIETATEA COMERCIALA DE TRATAMENT BALNEAR BUZIAS SA | 10.5M | 58 | Cazare |
| POSTAVARIA ROMANA SA | 9.1M | 56 | Cazare |
| ARDAVA SRL | 11.1M | 59 | Cazare |
| CIP COM 2003 SRL | 11.4M | 58 | Cazare |
| SULINA ESTIVAL 2002 S.A. | 8.7M | 55 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.1%
- CA / angajat
- 153K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.6M
- Profit net
- 302K
- Angajați
- 64
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.6M | 302K | 64 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HB HOTELS SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HB HOTELS SA(current)
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 64
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #26.500
- H.P. TOWER ONE SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 58
- Profit
- -2.5M
- Rank RO
- #24.303
- TTS COVASNA S.R.L.
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 61
- Profit
- 892K
- Rank RO
- #28.608
- PRIVO IN SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 59
- Profit
- 83.8K
- Rank RO
- #25.235
- SAT VACAN�� GURA PORTI�EI SRL
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 61
- Profit
- 520K
- Rank RO
- #24.528
- HOTEL ORIZONT SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 65
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #23.799
- SOCIETATEA COMERCIALA DE TRATAMENT BALNEAR BUZIAS SA
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 58
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #24.941
- POSTAVARIA ROMANA SA
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 56
- Profit
- 528K
- Rank RO
- #28.171
- ARDAVA SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 59
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #23.887
- CIP COM 2003 SRL
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 58
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #23.362
- SULINA ESTIVAL 2002 S.A.
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 55
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #29.272
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HB HOTELS SA(current) | 9.6M | 64 | 302K | #26.500 |
| H.P. TOWER ONE SRL | 10.9M | 58 | -2.5M | #24.303 |
| TTS COVASNA S.R.L. | 8.9M | 61 | 892K | #28.608 |
| PRIVO IN SRL | 10.4M | 59 | 83.8K | #25.235 |
| SAT VACAN�� GURA PORTI�EI SRL | 10.7M | 61 | 520K | #24.528 |
| HOTEL ORIZONT SRL | 11.2M | 65 | 1.5M | #23.799 |
| SOCIETATEA COMERCIALA DE TRATAMENT BALNEAR BUZIAS SA | 10.5M | 58 | -1.5M | #24.941 |
| POSTAVARIA ROMANA SA | 9.1M | 56 | 528K | #28.171 |
| ARDAVA SRL | 11.1M | 59 | 1.8M | #23.887 |
| CIP COM 2003 SRL | 11.4M | 58 | 1.1M | #23.362 |
| SULINA ESTIVAL 2002 S.A. | 8.7M | 55 | -1.1M | #29.272 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HB HOTELS SA(you) | H.P. TOWER ONE SRL | TTS COVASNA S.R.L. | PRIVO IN SRL | SAT VACAN�� GURA PORTI�EI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.6M | 10.9M | 8.9M | 10.4M | 10.7M |
| Profit | 302K | -2.5M | 892K | 83.8K | 520K |
| Margin | 3,1% | -23,1% | 10,0% | 0,8% | 4,8% |
| Employees | 64 | 58 | 61 | 59 | 61 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HB HOTELS SA”.