PESOS SRL
Revenue
901K
2024
Profit
31.1K
2024
Employees
4
2024
Margin
3,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PESOS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 901K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #425 la cifra de afaceri, #553 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PESOS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 901K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #425 la cifra de afaceri, #553 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 13.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LAVIART PRINTING SRL | 937K | 4 | Fabricare produse textile |
| JADEX TRADING S.R.L. | 889K | 4 | Fabricare produse textile |
| ESMA NUR CONF S.R.L. | 881K | 4 | Fabricare produse textile |
| CORALI BROD S.R.L. | 867K | 4 | Fabricare produse textile |
| BOYULETZ S.R.L. | 863K | 4 | Fabricare produse textile |
| JUSTINNE S.R.L. | 1M | 4 | Fabricare produse textile |
| BROD DESIGN COUTURE S.R.L. | 1M | 4 | Fabricare produse textile |
| TIMEX TUR SRL | 913K | 3 | Fabricare produse textile |
| MARALEX IMPEX SRL | 798K | 4 | Fabricare produse textile |
| M G FASHION SRL | 797K | 4 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.4%
- CA / angajat
- 230K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 901K
- Profit net
- 31.1K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 901K | 31.1K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PESOS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PESOS SRL(current)
- Revenue
- 901K
- Employees
- 4
- Profit
- 31.1K
- Rank RO
- #161.310
- LAVIART PRINTING SRL
- Revenue
- 937K
- Employees
- 4
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #159.364
- JADEX TRADING S.R.L.
- Revenue
- 889K
- Employees
- 4
- Profit
- 122K
- Rank RO
- #164.496
- ESMA NUR CONF S.R.L.
- Revenue
- 881K
- Employees
- 4
- Profit
- 58.2K
- Rank RO
- #165.380
- CORALI BROD S.R.L.
- Revenue
- 867K
- Employees
- 4
- Profit
- 296K
- Rank RO
- #166.933
- BOYULETZ S.R.L.
- Revenue
- 863K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #167.497
- JUSTINNE S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 5.2K
- Rank RO
- #151.846
- BROD DESIGN COUTURE S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 12.8K
- Rank RO
- #151.159
- TIMEX TUR SRL
- Revenue
- 913K
- Employees
- 3
- Profit
- 4.4K
- Rank RO
- #161.843
- MARALEX IMPEX SRL
- Revenue
- 798K
- Employees
- 4
- Profit
- 220K
- Rank RO
- #175.367
- M G FASHION SRL
- Revenue
- 797K
- Employees
- 4
- Profit
- -391K
- Rank RO
- #175.542
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PESOS SRL(current) | 901K | 4 | 31.1K | #161.310 |
| LAVIART PRINTING SRL | 937K | 4 | 313K | #159.364 |
| JADEX TRADING S.R.L. | 889K | 4 | 122K | #164.496 |
| ESMA NUR CONF S.R.L. | 881K | 4 | 58.2K | #165.380 |
| CORALI BROD S.R.L. | 867K | 4 | 296K | #166.933 |
| BOYULETZ S.R.L. | 863K | 4 | 8.4K | #167.497 |
| JUSTINNE S.R.L. | 1M | 4 | 5.2K | #151.846 |
| BROD DESIGN COUTURE S.R.L. | 1M | 4 | 12.8K | #151.159 |
| TIMEX TUR SRL | 913K | 3 | 4.4K | #161.843 |
| MARALEX IMPEX SRL | 798K | 4 | 220K | #175.367 |
| M G FASHION SRL | 797K | 4 | -391K | #175.542 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PESOS SRL(you) | LAVIART PRINTING SRL | JADEX TRADING S.R.L. | ESMA NUR CONF S.R.L. | CORALI BROD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 901K | 937K | 889K | 881K | 867K |
| Profit | 31.1K | 313K | 122K | 58.2K | 296K |
| Margin | 3,4% | 33,4% | 13,7% | 6,6% | 34,1% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PESOS SRL”.