JADEX TRADING S.R.L.

CUI 5652684·Fabricare produse textile·Dolj·Founded 2024

Revenue

853K

2024

Profit

122K

2024

Employees

4

2024

Margin

13,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

JADEX TRADING S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 853K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #430 la cifra de afaceri, #307 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
JADEX TRADING S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 853K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.7%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #430 la cifra de afaceri, #307 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#430 din 2.066 companii

Top 20.8%

Vezi clasamentul

După profit

#307 din 2.066 companii

Top 14.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#424 din 2.066 companii

Top 20.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.5M lei
Marjă medie
0.3%
Angajați medie
11

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri853K lei vs medie industrie 4.5M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit13.7% vs medie industrie 0.3%

Compania este 53.7× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 11

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024

Industry size

9.2B

RON revenue

Total companies

2.066

Total employees

22.902

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ESMA NUR CONF S.R.L.881K4Fabricare produse textile
CORALI BROD S.R.L.867K4Fabricare produse textile
BOYULETZ S.R.L.863K4Fabricare produse textile
PESOS SRL919K4Fabricare produse textile
LAVIART PRINTING SRL937K4Fabricare produse textile
MARALEX IMPEX SRL798K4Fabricare produse textile
M G FASHION SRL797K4Fabricare produse textile
4 DESIGN VISION TEX S.R.L.794K4Fabricare produse textile
JUSTINNE S.R.L.1M4Fabricare produse textile
BROD DESIGN COUTURE S.R.L.1M4Fabricare produse textile

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
13.7%
CA / angajat
222K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 18%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    853K
    Profit net
    122K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la JADEX TRADING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricJADEX TRADING S.R.L.(you)ESMA NUR CONF S.R.L.CORALI BROD S.R.L.BOYULETZ S.R.L.PESOS SRL
Revenue
853K
881K
867K
863K
919K
Profit
122K
58.2K
296K
8.4K
31.1K
Margin
13,7%
6,6%
34,1%
1,0%
3,4%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “JADEX TRADING S.R.L.”.