MARALEX IMPEX SRL

CUI 3388358·Fabricare produse textile·Mures·Founded 2024

Revenue

793K

2024

Profit

220K

2024

Employees

4

2024

Margin

27,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MARALEX IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 793K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #459 la cifra de afaceri, #235 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MARALEX IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 793K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.5%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #459 la cifra de afaceri, #235 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#459 din 2.066 companii

Top 22.2%

Vezi clasamentul

După profit

#235 din 2.066 companii

Top 11.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#424 din 2.066 companii

Top 20.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.5M lei
Marjă medie
0.3%
Angajați medie
11

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri793K lei vs medie industrie 4.5M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit27.5% vs medie industrie 0.3%

Compania este 107.9× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 11

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024

Industry size

9.2B

RON revenue

Total companies

2.066

Total employees

22.902

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
M G FASHION SRL797K4Fabricare produse textile
4 DESIGN VISION TEX S.R.L.794K4Fabricare produse textile
SELINE DESIGN SRL763K4Fabricare produse textile
AKY INVEST SRL745K4Fabricare produse textile
BOYULETZ S.R.L.863K4Fabricare produse textile
CORALI BROD S.R.L.867K4Fabricare produse textile
KENSILV TEXTILES S.R.L.809K5Fabricare produse textile
BENDALUCI S.R.L.727K4Fabricare produse textile
GAVROS FASHION SRL724K4Fabricare produse textile
ESMA NUR CONF S.R.L.881K4Fabricare produse textile

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
27.5%
CA / angajat
200K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 19%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    793K
    Profit net
    220K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MARALEX IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMARALEX IMPEX SRL(you)M G FASHION SRL4 DESIGN VISION TEX S.R.L.SELINE DESIGN SRLAKY INVEST SRL
Revenue
793K
797K
794K
763K
745K
Profit
220K
-391K
308K
119K
-1.8K
Margin
27,5%
-49,0%
38,8%
15,6%
-0,2%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MARALEX IMPEX SRL”.