NAGEL HOLDING S.R.L.
Revenue
4.1M
2024
Profit
360K
2024
Employees
15
2024
Margin
8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NAGEL HOLDING S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #1.072 la cifra de afaceri, #1.141 la profit, #978 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NAGEL HOLDING S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #1.072 la cifra de afaceri, #1.141 la profit, #978 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TECHNOPAINTING S.R.L. | 4.1M | 13 | Fabricare |
| IBROX TRADE CONSULTING SRL | 4.3M | 15 | Fabricare |
| ENEXIS METAL S.R.L. | 4.3M | 15 | Fabricare |
| VELENA ZORILOR SRL | 4.4M | 15 | Fabricare |
| DANKETER IMPEX SRL | 4.1M | 16 | Fabricare |
| BATTPET FORT S.R.L. | 4.5M | 15 | Fabricare |
| LEFMAR CONSULTING SRL | 4.2M | 16 | Fabricare |
| GAMA METAL CONSTRUCT SRL | 4.2M | 16 | Fabricare |
| ROBERTT METAL DESIGN SRL | 4.2M | 16 | Fabricare |
| T.D. METALCOMP S.R.L. | 3.9M | 16 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.8%
- CA / angajat
- 273K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.1M
- Profit net
- 360K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.1M | 360K | 15 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NAGEL HOLDING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NAGEL HOLDING S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 360K
- Rank RO
- #54.111
- TECHNOPAINTING S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 382K
- Rank RO
- #53.860
- IBROX TRADE CONSULTING SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 15
- Profit
- -18.5K
- Rank RO
- #52.196
- ENEXIS METAL S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 467K
- Rank RO
- #52.064
- VELENA ZORILOR SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 849K
- Rank RO
- #51.432
- DANKETER IMPEX SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #53.908
- BATTPET FORT S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 240K
- Rank RO
- #50.512
- LEFMAR CONSULTING SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #53.196
- GAMA METAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #52.954
- ROBERTT METAL DESIGN SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 79.4K
- Rank RO
- #52.761
- T.D. METALCOMP S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 447K
- Rank RO
- #55.835
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NAGEL HOLDING S.R.L.(current) | 4.1M | 15 | 360K | #54.111 |
| TECHNOPAINTING S.R.L. | 4.1M | 13 | 382K | #53.860 |
| IBROX TRADE CONSULTING SRL | 4.3M | 15 | -18.5K | #52.196 |
| ENEXIS METAL S.R.L. | 4.3M | 15 | 467K | #52.064 |
| VELENA ZORILOR SRL | 4.4M | 15 | 849K | #51.432 |
| DANKETER IMPEX SRL | 4.1M | 16 | 126K | #53.908 |
| BATTPET FORT S.R.L. | 4.5M | 15 | 240K | #50.512 |
| LEFMAR CONSULTING SRL | 4.2M | 16 | 178K | #53.196 |
| GAMA METAL CONSTRUCT SRL | 4.2M | 16 | -185K | #52.954 |
| ROBERTT METAL DESIGN SRL | 4.2M | 16 | 79.4K | #52.761 |
| T.D. METALCOMP S.R.L. | 3.9M | 16 | 447K | #55.835 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NAGEL HOLDING S.R.L.(you) | TECHNOPAINTING S.R.L. | IBROX TRADE CONSULTING SRL | ENEXIS METAL S.R.L. | VELENA ZORILOR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.1M | 4.1M | 4.3M | 4.3M | 4.4M |
| Profit | 360K | 382K | -18.5K | 467K | 849K |
| Margin | 8,8% | 9,3% | -0,4% | 10,9% | 19,4% |
| Employees | 15 | 13 | 15 | 15 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NAGEL HOLDING S.R.L.”.