T.D. METALCOMP S.R.L.
Revenue
3.8M
2024
Profit
447K
2024
Employees
16
2024
Margin
11,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
T.D. METALCOMP S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 3.8M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #1.102 la cifra de afaceri, #975 la profit, #943 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- T.D. METALCOMP S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 3.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #1.102 la cifra de afaceri, #975 la profit, #943 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NORSTEEL INTERNATIONAL SRL | 3.9M | 16 | Fabricare |
| DANKETER IMPEX SRL | 4.1M | 16 | Fabricare |
| LEFMAR CONSULTING SRL | 4.2M | 16 | Fabricare |
| TECOR INDUSTRIES S.R.L. | 3.7M | 16 | Fabricare |
| GAMA METAL CONSTRUCT SRL | 4.2M | 16 | Fabricare |
| SERGA MOBIL SRL | 4.1M | 19 | Fabricare |
| ROBERTT METAL DESIGN SRL | 4.2M | 16 | Fabricare |
| METAL LASSER ART S.R.L. | 4M | 17 | Fabricare |
| TOFER EUROPE SOLUTIONS SRL | 3.6M | 16 | Fabricare |
| ADAMIT COM SRL | 4.1M | 17 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.4%
- CA / angajat
- 246K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.8M
- Profit net
- 447K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.8M | 447K | 16 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la T.D. METALCOMP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- T.D. METALCOMP S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 447K
- Rank RO
- #55.835
- NORSTEEL INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 16.7K
- Rank RO
- #56.677
- DANKETER IMPEX SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #53.908
- LEFMAR CONSULTING SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #53.196
- TECOR INDUSTRIES S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 16
- Profit
- 201K
- Rank RO
- #58.663
- GAMA METAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #52.954
- SERGA MOBIL SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 19
- Profit
- 82.9K
- Rank RO
- #54.097
- ROBERTT METAL DESIGN SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 79.4K
- Rank RO
- #52.761
- METAL LASSER ART S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 17
- Profit
- 730K
- Rank RO
- #54.876
- TOFER EUROPE SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 79.7K
- Rank RO
- #59.819
- ADAMIT COM SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #54.540
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| T.D. METALCOMP S.R.L.(current) | 3.8M | 16 | 447K | #55.835 |
| NORSTEEL INTERNATIONAL SRL | 3.9M | 16 | 16.7K | #56.677 |
| DANKETER IMPEX SRL | 4.1M | 16 | 126K | #53.908 |
| LEFMAR CONSULTING SRL | 4.2M | 16 | 178K | #53.196 |
| TECOR INDUSTRIES S.R.L. | 3.7M | 16 | 201K | #58.663 |
| GAMA METAL CONSTRUCT SRL | 4.2M | 16 | -185K | #52.954 |
| SERGA MOBIL SRL | 4.1M | 19 | 82.9K | #54.097 |
| ROBERTT METAL DESIGN SRL | 4.2M | 16 | 79.4K | #52.761 |
| METAL LASSER ART S.R.L. | 4M | 17 | 730K | #54.876 |
| TOFER EUROPE SOLUTIONS SRL | 3.6M | 16 | 79.7K | #59.819 |
| ADAMIT COM SRL | 4.1M | 17 | 237K | #54.540 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | T.D. METALCOMP S.R.L.(you) | NORSTEEL INTERNATIONAL SRL | DANKETER IMPEX SRL | LEFMAR CONSULTING SRL | TECOR INDUSTRIES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.8M | 3.9M | 4.1M | 4.2M | 3.7M |
| Profit | 447K | 16.7K | 126K | 178K | 201K |
| Margin | 11,4% | 0,4% | 3,1% | 4,3% | 5,4% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “T.D. METALCOMP S.R.L.”.