MOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L.

CUI 6224937·Industria alimentară·Cluj·Founded 2024

Revenue

113M

2024

Profit

207K

2024

Employees

321

2024

Margin

0,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L. este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 113M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #101 la cifra de afaceri, #1.712 la profit, #79 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L. este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 113M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
Poziție în industrie
În industria de Industria alimentară (România), compania este #101 la cifra de afaceri, #1.712 la profit, #79 la număr angajați din 13.660 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#101 din 13.660 companii

Top 0.7%

Vezi clasamentul

După profit

#1.712 din 13.660 companii

Top 12.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#79 din 13.660 companii

Top 0.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.2M lei
Marjă medie
4.9%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri113M lei vs medie industrie 6.2M lei

Compania este 18.1× față de media industriei

Marjă profit0.1% vs medie industrie 4.9%

Compania este 0.0× față de media industriei

Angajați321 vs medie industrie 12

Compania este 27.7× față de media industriei

Industry intelligence

Industria alimentară (CAEN 10) — 2024

Industry size

84.9B

RON revenue

Total companies

13.660

Total employees

158.407

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SALBAC SA163M323Industria alimentară
EXPERTAROM FOOD INGREDIENTS SRL156M322Industria alimentară
PRODLACTA SA160M336Industria alimentară
MARIBO PRODCARN SRL183M323Industria alimentară
BEST FOODS PRODUCTIONS SRL160M349Industria alimentară
ANNABELLA FABRICA DE CONSERVE RAURENI S.A.176M341Industria alimentară
AURORA COM SRL138M317Industria alimentară
RADICSTAR SRL185M343Industria alimentară
AGROPROD CRASNA COOPERATIVA AGRICOL�179M285Industria alimentară
POULTRY BRASOV S.R.L.181M280Industria alimentară

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
0.1%
CA / angajat
513K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    113M
    Profit net
    207K
    Angajați
    321

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L.(you)SALBAC SAEXPERTAROM FOOD INGREDIENTS SRLPRODLACTA SAMARIBO PRODCARN SRL
Revenue
113M
163M
156M
160M
183M
Profit
207K
7M
22.7M
2.8M
4.4M
Margin
0,1%
4,3%
14,5%
1,7%
2,4%
Employees
321
323
322
336
323
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L.”.