AURORA COM SRL
Revenue
116M
2024
Profit
8M
2024
Employees
317
2024
Margin
5,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AURORA COM SRL este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 116M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #123 la cifra de afaceri, #119 la profit, #82 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AURORA COM SRL este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 116M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #123 la cifra de afaceri, #119 la profit, #82 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 18.7× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 27.3× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EXPERTAROM FOOD INGREDIENTS SRL | 156M | 322 | Industria alimentară |
| HEIDI CHOCOLAT SA | 144M | 285 | Industria alimentară |
| VASCAR SA | 142M | 361 | Industria alimentară |
| SALBAC SA | 163M | 323 | Industria alimentară |
| MOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L. | 165M | 321 | Industria alimentară |
| AGIL SRL | 139M | 386 | Industria alimentară |
| PRODLACTA SA | 160M | 336 | Industria alimentară |
| SERGIANA PRODIMPEX SRL | 128M | 367 | Industria alimentară |
| TOP GEL PROD SRL | 130M | 269 | Industria alimentară |
| BEST FOODS PRODUCTIONS SRL | 160M | 349 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.8%
- CA / angajat
- 436K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 116M
- Profit net
- 8M
- Angajați
- 317
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 116M | 8M | 317 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AURORA COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AURORA COM SRL(current)
- Revenue
- 116M
- Employees
- 317
- Profit
- 8M
- Rank RO
- #2.299
- EXPERTAROM FOOD INGREDIENTS SRL
- Revenue
- 156M
- Employees
- 322
- Profit
- 22.7M
- Rank RO
- #1.992
- HEIDI CHOCOLAT SA
- Revenue
- 144M
- Employees
- 285
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #2.207
- VASCAR SA
- Revenue
- 142M
- Employees
- 361
- Profit
- -3.9M
- Rank RO
- #2.236
- SALBAC SA
- Revenue
- 163M
- Employees
- 323
- Profit
- 7M
- Rank RO
- #1.885
- MOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L.
- Revenue
- 165M
- Employees
- 321
- Profit
- 207K
- Rank RO
- #1.860
- AGIL SRL
- Revenue
- 139M
- Employees
- 386
- Profit
- 6.9M
- Rank RO
- #2.285
- PRODLACTA SA
- Revenue
- 160M
- Employees
- 336
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #1.945
- SERGIANA PRODIMPEX SRL
- Revenue
- 128M
- Employees
- 367
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #2.493
- TOP GEL PROD SRL
- Revenue
- 130M
- Employees
- 269
- Profit
- 31.4M
- Rank RO
- #2.449
- BEST FOODS PRODUCTIONS SRL
- Revenue
- 160M
- Employees
- 349
- Profit
- 15.7M
- Rank RO
- #1.943
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AURORA COM SRL(current) | 116M | 317 | 8M | #2.299 |
| EXPERTAROM FOOD INGREDIENTS SRL | 156M | 322 | 22.7M | #1.992 |
| HEIDI CHOCOLAT SA | 144M | 285 | 1.3M | #2.207 |
| VASCAR SA | 142M | 361 | -3.9M | #2.236 |
| SALBAC SA | 163M | 323 | 7M | #1.885 |
| MOLDOVAN CARMANGERIE S.R.L. | 165M | 321 | 207K | #1.860 |
| AGIL SRL | 139M | 386 | 6.9M | #2.285 |
| PRODLACTA SA | 160M | 336 | 2.8M | #1.945 |
| SERGIANA PRODIMPEX SRL | 128M | 367 | 3.4M | #2.493 |
| TOP GEL PROD SRL | 130M | 269 | 31.4M | #2.449 |
| BEST FOODS PRODUCTIONS SRL | 160M | 349 | 15.7M | #1.943 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AURORA COM SRL(you) | EXPERTAROM FOOD INGREDIENTS SRL | HEIDI CHOCOLAT SA | VASCAR SA | SALBAC SA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 116M | 156M | 144M | 142M | 163M |
| Profit | 8M | 22.7M | 1.3M | -3.9M | 7M |
| Margin | 5,8% | 14,5% | 0,9% | -2,8% | 4,3% |
| Employees | 317 | 322 | 285 | 361 | 323 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AURORA COM SRL”.