MOLAREND SRL
Revenue
724K
2024
Profit
237K
2024
Employees
2
2024
Margin
29,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MOLAREND SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 724K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #7.762 la cifra de afaceri, #2.902 la profit, #5.798 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MOLAREND SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 724K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #7.762 la cifra de afaceri, #2.902 la profit, #5.798 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 9.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RAR AGROFARM SRL | 813K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LUCIDARA AGROSERV SRL | 768K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BAM & BUZ SRL | 881K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| NISIPI SRL | 885K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROJONPAN SRL | 711K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AMC BIOAGRO S.R.L. | 798K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DI BETTA GENERAL CONTRACT SRL | 799K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ZAHA AGRICULTUR� S.R.L. | 799K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SOFRANEL SRL | 797K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ORGANIZATIA UTILIZATORILOR DE APA PENTRU IRIGATII LIESTI | 796K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 29.7%
- CA / angajat
- 399K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 724K
- Profit net
- 237K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 724K | 237K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MOLAREND SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MOLAREND SRL(current)
- Revenue
- 724K
- Employees
- 2
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #175.371
- RAR AGROFARM SRL
- Revenue
- 813K
- Employees
- 2
- Profit
- 56.2K
- Rank RO
- #173.604
- LUCIDARA AGROSERV SRL
- Revenue
- 768K
- Employees
- 2
- Profit
- 49.6K
- Rank RO
- #179.439
- BAM & BUZ SRL
- Revenue
- 881K
- Employees
- 2
- Profit
- -105K
- Rank RO
- #165.428
- NISIPI SRL
- Revenue
- 885K
- Employees
- 2
- Profit
- 61.3K
- Rank RO
- #164.993
- AGROJONPAN SRL
- Revenue
- 711K
- Employees
- 2
- Profit
- 68.5K
- Rank RO
- #187.633
- AMC BIOAGRO S.R.L.
- Revenue
- 798K
- Employees
- 2
- Profit
- -34.3K
- Rank RO
- #175.421
- DI BETTA GENERAL CONTRACT SRL
- Revenue
- 799K
- Employees
- 2
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #175.326
- ZAHA AGRICULTUR� S.R.L.
- Revenue
- 799K
- Employees
- 2
- Profit
- 17.7K
- Rank RO
- #175.270
- SOFRANEL SRL
- Revenue
- 797K
- Employees
- 2
- Profit
- -276K
- Rank RO
- #175.541
- ORGANIZATIA UTILIZATORILOR DE APA PENTRU IRIGATII LIESTI
- Revenue
- 796K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.1K
- Rank RO
- #175.716
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MOLAREND SRL(current) | 724K | 2 | 237K | #175.371 |
| RAR AGROFARM SRL | 813K | 2 | 56.2K | #173.604 |
| LUCIDARA AGROSERV SRL | 768K | 2 | 49.6K | #179.439 |
| BAM & BUZ SRL | 881K | 2 | -105K | #165.428 |
| NISIPI SRL | 885K | 2 | 61.3K | #164.993 |
| AGROJONPAN SRL | 711K | 2 | 68.5K | #187.633 |
| AMC BIOAGRO S.R.L. | 798K | 2 | -34.3K | #175.421 |
| DI BETTA GENERAL CONTRACT SRL | 799K | 2 | 131K | #175.326 |
| ZAHA AGRICULTUR� S.R.L. | 799K | 2 | 17.7K | #175.270 |
| SOFRANEL SRL | 797K | 2 | -276K | #175.541 |
| ORGANIZATIA UTILIZATORILOR DE APA PENTRU IRIGATII LIESTI | 796K | 2 | 13.1K | #175.716 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MOLAREND SRL(you) | RAR AGROFARM SRL | LUCIDARA AGROSERV SRL | BAM & BUZ SRL | NISIPI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 724K | 813K | 768K | 881K | 885K |
| Profit | 237K | 56.2K | 49.6K | -105K | 61.3K |
| Margin | 29,7% | 6,9% | 6,5% | -11,9% | 6,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MOLAREND SRL”.