MANICOS SRL

CUI 448528·Fabricare substanțe chimice·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

820K

2024

Profit

57.5K

2024

Employees

5

2024

Margin

7,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MANICOS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 820K lei (date 2024). În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #363 la cifra de afaceri, #343 la profit, #259 la număr angajați din 1.177 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MANICOS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 820K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.0%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #363 la cifra de afaceri, #343 la profit, #259 la număr angajați din 1.177 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#363 din 1.177 companii

Top 30.8%

Vezi clasamentul

După profit

#343 din 1.177 companii

Top 29.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#259 din 1.177 companii

Top 21.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.8M lei
Marjă medie
6.7%
Angajați medie
13

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri820K lei vs medie industrie 12.8M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit7.0% vs medie industrie 6.7%

Compania este 1.0× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 13

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — 2024

Industry size

15.1B

RON revenue

Total companies

1.177

Total employees

15.045

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
IORGUS SRL751K5Fabricare substanțe chimice
DEUTERIA COSMETICS SRL737K6Fabricare substanțe chimice
DACAPO TRADING S.R.L.589K5Fabricare substanțe chimice
IMPRIM PLAST CONSULT SRL988K5Fabricare substanțe chimice
CHIMPUR SRL930K4Fabricare substanțe chimice
MEGACHIM FC GROUP S.R.L.1M5Fabricare substanțe chimice
AMD INITIATIVE SRL961K4Fabricare substanțe chimice
CHEMOFIN PRODCOM S.R.L.1.3M5Fabricare substanțe chimice
CHIMTEX S.R.L.809K4Fabricare substanțe chimice
TUDORGEO COM SRL846K4Fabricare substanțe chimice

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.0%
CA / angajat
165K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 19%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    820K
    Profit net
    57.5K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MANICOS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMANICOS SRL(you)IORGUS SRLDEUTERIA COSMETICS SRLDACAPO TRADING S.R.L.IMPRIM PLAST CONSULT SRL
Revenue
820K
751K
737K
589K
988K
Profit
57.5K
80.2K
-128K
36.2K
90K
Margin
7,0%
10,7%
-17,3%
6,2%
9,1%
Employees
5
5
6
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MANICOS SRL”.