DACAPO TRADING S.R.L.
Revenue
563K
2024
Profit
36.2K
2024
Employees
5
2024
Margin
6,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DACAPO TRADING S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 563K lei (date 2024). În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #399 la cifra de afaceri, #381 la profit, #259 la număr angajați din 1.177 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DACAPO TRADING S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 563K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #399 la cifra de afaceri, #381 la profit, #259 la număr angajați din 1.177 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.8M lei
- Marjă medie
- 6.7%
- Angajați medie
- 13
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — 2024
Industry size
15.1B
RON revenue
Total companies
1.177
Total employees
15.045
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGAT DAVERRA SRL | 633K | 4 | Fabricare substanțe chimice |
| MANICOS SRL | 826K | 5 | Fabricare substanțe chimice |
| OPHORI COSMETICS S.R.L. | 583K | 4 | Fabricare substanțe chimice |
| VUP PROD SRL | 583K | 4 | Fabricare substanțe chimice |
| IORGUS SRL | 751K | 5 | Fabricare substanțe chimice |
| KEYWASH GRUP S.R.L. | 579K | 4 | Fabricare substanțe chimice |
| DEUTERIA COSMETICS SRL | 737K | 6 | Fabricare substanțe chimice |
| AGREMENT RAU ALB S.R.L. | 539K | 4 | Fabricare substanțe chimice |
| BEYUS LABORATOR DERMO-COSMETIC S.R.L. | 721K | 6 | Fabricare substanțe chimice |
| UNITATEA PATRU S.R.L. | 538K | 7 | Fabricare substanțe chimice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 20)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.2%
- CA / angajat
- 118K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 563K
- Profit net
- 36.2K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 563K | 36.2K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DACAPO TRADING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DACAPO TRADING S.R.L.(current)
- Revenue
- 563K
- Employees
- 5
- Profit
- 36.2K
- Rank RO
- #209.221
- AGAT DAVERRA SRL
- Revenue
- 633K
- Employees
- 4
- Profit
- 49.6K
- Rank RO
- #200.662
- MANICOS SRL
- Revenue
- 826K
- Employees
- 5
- Profit
- 57.5K
- Rank RO
- #171.915
- OPHORI COSMETICS S.R.L.
- Revenue
- 583K
- Employees
- 4
- Profit
- -55.9K
- Rank RO
- #210.284
- VUP PROD SRL
- Revenue
- 583K
- Employees
- 4
- Profit
- -42.9K
- Rank RO
- #210.383
- IORGUS SRL
- Revenue
- 751K
- Employees
- 5
- Profit
- 80.2K
- Rank RO
- #181.753
- KEYWASH GRUP S.R.L.
- Revenue
- 579K
- Employees
- 4
- Profit
- -26.2K
- Rank RO
- #211.227
- DEUTERIA COSMETICS SRL
- Revenue
- 737K
- Employees
- 6
- Profit
- -128K
- Rank RO
- #183.872
- AGREMENT RAU ALB S.R.L.
- Revenue
- 539K
- Employees
- 4
- Profit
- 10K
- Rank RO
- #219.796
- BEYUS LABORATOR DERMO-COSMETIC S.R.L.
- Revenue
- 721K
- Employees
- 6
- Profit
- 310 lei
- Rank RO
- #186.158
- UNITATEA PATRU S.R.L.
- Revenue
- 538K
- Employees
- 7
- Profit
- 38.4K
- Rank RO
- #220.034
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DACAPO TRADING S.R.L.(current) | 563K | 5 | 36.2K | #209.221 |
| AGAT DAVERRA SRL | 633K | 4 | 49.6K | #200.662 |
| MANICOS SRL | 826K | 5 | 57.5K | #171.915 |
| OPHORI COSMETICS S.R.L. | 583K | 4 | -55.9K | #210.284 |
| VUP PROD SRL | 583K | 4 | -42.9K | #210.383 |
| IORGUS SRL | 751K | 5 | 80.2K | #181.753 |
| KEYWASH GRUP S.R.L. | 579K | 4 | -26.2K | #211.227 |
| DEUTERIA COSMETICS SRL | 737K | 6 | -128K | #183.872 |
| AGREMENT RAU ALB S.R.L. | 539K | 4 | 10K | #219.796 |
| BEYUS LABORATOR DERMO-COSMETIC S.R.L. | 721K | 6 | 310 lei | #186.158 |
| UNITATEA PATRU S.R.L. | 538K | 7 | 38.4K | #220.034 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DACAPO TRADING S.R.L.(you) | AGAT DAVERRA SRL | MANICOS SRL | OPHORI COSMETICS S.R.L. | VUP PROD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 563K | 633K | 826K | 583K | 583K |
| Profit | 36.2K | 49.6K | 57.5K | -55.9K | -42.9K |
| Margin | 6,2% | 7,8% | 7,0% | -9,6% | -7,4% |
| Employees | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DACAPO TRADING S.R.L.”.