CHEMOFIN PRODCOM S.R.L.

CUI 7842561·Fabricare substanțe chimice·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

1.2M

2024

Profit

285K

2024

Employees

5

2024

Margin

22,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CHEMOFIN PRODCOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #322 la cifra de afaceri, #214 la profit, #259 la număr angajați din 1.177 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CHEMOFIN PRODCOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.5%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #322 la cifra de afaceri, #214 la profit, #259 la număr angajați din 1.177 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#322 din 1.177 companii

Top 27.3%

Vezi clasamentul

După profit

#214 din 1.177 companii

Top 18.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#259 din 1.177 companii

Top 21.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.8M lei
Marjă medie
6.7%
Angajați medie
13

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.2M lei vs medie industrie 12.8M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit22.5% vs medie industrie 6.7%

Compania este 3.3× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 13

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — 2024

Industry size

15.1B

RON revenue

Total companies

1.177

Total employees

15.045

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ARCA MONDO CHIM SRL1.4M5Fabricare substanțe chimice
OXYGAS SRL1.3M5Fabricare substanțe chimice
EDICHIM SRL1.4M5Fabricare substanțe chimice
CASA LEBADA SRL1.4M5Fabricare substanțe chimice
KARAVER SRL1.5M5Fabricare substanțe chimice
MEGACHIM FC GROUP S.R.L.1M5Fabricare substanțe chimice
DACRIS-COM 94 SRL1.5M6Fabricare substanțe chimice
MANICOS SRL826K5Fabricare substanțe chimice
DYNAMIC CHEM S.R.L.1.5M6Fabricare substanțe chimice
CENTRO SOCIAL S.R.L.1.3M4Fabricare substanțe chimice

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
22.5%
CA / angajat
253K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 15%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.2M
    Profit net
    285K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CHEMOFIN PRODCOM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCHEMOFIN PRODCOM S.R.L.(you)ARCA MONDO CHIM SRLOXYGAS SRLEDICHIM SRLCASA LEBADA SRL
Revenue
1.2M
1.4M
1.3M
1.4M
1.4M
Profit
285K
35.4K
321K
280K
41.9K
Margin
22,5%
2,5%
24,9%
19,6%
2,9%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CHEMOFIN PRODCOM S.R.L.”.