GIODARVEL CONF S.R.L.
Revenue
1.8M
2024
Profit
-765K
2024
Employees
28
2024
Margin
-38,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GIODARVEL CONF S.R.L. este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #617 la cifra de afaceri, #5.611 la profit, #395 la număr angajați din 5.699 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GIODARVEL CONF S.R.L. este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -38.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #617 la cifra de afaceri, #5.611 la profit, #395 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este -12.2× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RAFICE SRL | 1.8M | 29 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MESE�UL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 2M | 27 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| RAVDESIGN '94 CONF SRL | 2.1M | 28 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| CONFINTER TECHNOTEX SRL | 2.2M | 28 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| DRESSTEXTILE S.R.L. | 1.9M | 26 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GNO SIMEDY TEXTIL SRL | 2.2M | 28 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| QUESTA MODA S.R.L. | 2.3M | 25 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| KALRA PRO SRL | 1.8M | 29 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GITEXIL SRL | 2M | 25 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ALMA VENDIS ADG S.R.L. | 2M | 31 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -38.5%
- CA / angajat
- 70.9K
- Scor risc (0–100)
- 69
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- -765K
- Angajați
- 28
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | -765K | 28 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GIODARVEL CONF S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GIODARVEL CONF S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 28
- Profit
- -765K
- Rank RO
- #95.960
- RAFICE SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 29
- Profit
- 73.2K
- Rank RO
- #103.035
- MESE�UL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC�
- Revenue
- 2M
- Employees
- 27
- Profit
- 66.4K
- Rank RO
- #94.579
- RAVDESIGN '94 CONF SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 410K
- Rank RO
- #91.575
- CONFINTER TECHNOTEX SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 19.8K
- Rank RO
- #89.815
- DRESSTEXTILE S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 26
- Profit
- 18.8K
- Rank RO
- #98.512
- GNO SIMEDY TEXTIL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #87.317
- QUESTA MODA S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 25
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #85.403
- KALRA PRO SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 29
- Profit
- -5.6K
- Rank RO
- #102.589
- GITEXIL SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 25
- Profit
- -236K
- Rank RO
- #97.188
- ALMA VENDIS ADG S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 31
- Profit
- 453 lei
- Rank RO
- #93.961
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GIODARVEL CONF S.R.L.(current) | 1.8M | 28 | -765K | #95.960 |
| RAFICE SRL | 1.8M | 29 | 73.2K | #103.035 |
| MESE�UL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 2M | 27 | 66.4K | #94.579 |
| RAVDESIGN '94 CONF SRL | 2.1M | 28 | 410K | #91.575 |
| CONFINTER TECHNOTEX SRL | 2.2M | 28 | 19.8K | #89.815 |
| DRESSTEXTILE S.R.L. | 1.9M | 26 | 18.8K | #98.512 |
| GNO SIMEDY TEXTIL SRL | 2.2M | 28 | 308K | #87.317 |
| QUESTA MODA S.R.L. | 2.3M | 25 | -1.2M | #85.403 |
| KALRA PRO SRL | 1.8M | 29 | -5.6K | #102.589 |
| GITEXIL SRL | 2M | 25 | -236K | #97.188 |
| ALMA VENDIS ADG S.R.L. | 2M | 31 | 453 lei | #93.961 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GIODARVEL CONF S.R.L.(you) | RAFICE SRL | MESE�UL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | RAVDESIGN '94 CONF SRL | CONFINTER TECHNOTEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 2M | 2.1M | 2.2M |
| Profit | -765K | 73.2K | 66.4K | 410K | 19.8K |
| Margin | -38,5% | 4,1% | 3,3% | 19,4% | 0,9% |
| Employees | 28 | 29 | 27 | 28 | 28 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GIODARVEL CONF S.R.L.”.