CONFINTER TECHNOTEX SRL
Revenue
2.1M
2024
Profit
19.8K
2024
Employees
28
2024
Margin
0,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONFINTER TECHNOTEX SRL este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #576 la cifra de afaceri, #1.491 la profit, #395 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONFINTER TECHNOTEX SRL este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #576 la cifra de afaceri, #1.491 la profit, #395 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RAVDESIGN '94 CONF SRL | 2.1M | 28 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| CHIVARITONIS S.R.L. | 2.1M | 33 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GNO SIMEDY TEXTIL SRL | 2.2M | 28 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| HUNGANT SRL | 2.2M | 27 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA MUNCA SI ARTA | 2.2M | 30 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| SILMADUM FASHION S.R.L. | 2.3M | 32 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| QUALITY TEXTILE MANUFACTURING S.R.L. | 2.3M | 29 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| KASIOVA COM SRL | 2.3M | 27 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GIODARVEL CONF S.R.L. | 2M | 28 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MESE�UL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 2M | 27 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.9%
- CA / angajat
- 77.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 19.8K
- Angajați
- 28
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 19.8K | 28 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONFINTER TECHNOTEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONFINTER TECHNOTEX SRL(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 19.8K
- Rank RO
- #89.815
- RAVDESIGN '94 CONF SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 410K
- Rank RO
- #91.575
- CHIVARITONIS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 33
- Profit
- -44.5K
- Rank RO
- #90.532
- GNO SIMEDY TEXTIL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #87.317
- HUNGANT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 27
- Profit
- 31.9K
- Rank RO
- #87.945
- SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA MUNCA SI ARTA
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 30
- Profit
- 532K
- Rank RO
- #90.031
- SILMADUM FASHION S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 32
- Profit
- 39.8K
- Rank RO
- #84.020
- QUALITY TEXTILE MANUFACTURING S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 29
- Profit
- 56.7K
- Rank RO
- #86.722
- KASIOVA COM SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 27
- Profit
- 87.5K
- Rank RO
- #86.782
- GIODARVEL CONF S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 28
- Profit
- -765K
- Rank RO
- #95.960
- MESE�UL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC�
- Revenue
- 2M
- Employees
- 27
- Profit
- 66.4K
- Rank RO
- #94.579
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONFINTER TECHNOTEX SRL(current) | 2.1M | 28 | 19.8K | #89.815 |
| RAVDESIGN '94 CONF SRL | 2.1M | 28 | 410K | #91.575 |
| CHIVARITONIS S.R.L. | 2.1M | 33 | -44.5K | #90.532 |
| GNO SIMEDY TEXTIL SRL | 2.2M | 28 | 308K | #87.317 |
| HUNGANT SRL | 2.2M | 27 | 31.9K | #87.945 |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA MUNCA SI ARTA | 2.2M | 30 | 532K | #90.031 |
| SILMADUM FASHION S.R.L. | 2.3M | 32 | 39.8K | #84.020 |
| QUALITY TEXTILE MANUFACTURING S.R.L. | 2.3M | 29 | 56.7K | #86.722 |
| KASIOVA COM SRL | 2.3M | 27 | 87.5K | #86.782 |
| GIODARVEL CONF S.R.L. | 2M | 28 | -765K | #95.960 |
| MESE�UL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 2M | 27 | 66.4K | #94.579 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONFINTER TECHNOTEX SRL(you) | RAVDESIGN '94 CONF SRL | CHIVARITONIS S.R.L. | GNO SIMEDY TEXTIL SRL | HUNGANT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.1M | 2.1M | 2.2M | 2.2M |
| Profit | 19.8K | 410K | -44.5K | 308K | 31.9K |
| Margin | 0,9% | 19,4% | -2,1% | 13,7% | 1,4% |
| Employees | 28 | 28 | 33 | 28 | 27 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONFINTER TECHNOTEX SRL”.