ENIPLAST SRL
Revenue
2M
2024
Profit
70.9K
2024
Employees
3
2024
Margin
3,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ENIPLAST SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #14.538 la cifra de afaceri, #19.569 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ENIPLAST SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #14.538 la cifra de afaceri, #19.569 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BEST BIROTICA SRL | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| BICON BUILDING MATERIALS S.R.L. | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| VAGMET CF S.R.L. | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| LAOMED IMPEX SRL | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| EMI BISMARK PUF S.R.L. | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| BRUMAL COMPANY SRL | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| NYSAD - STENY SRL | 2.1M | 3 | Comerț en-gros |
| ALSIM COM SRL | 2.1M | 3 | Comerț en-gros |
| AMALEX STORE S.R.L. | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| SPEEDRAU SRL | 2.1M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ COVASNA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.5%
- CA / angajat
- 683K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 70.9K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 70.9K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ENIPLAST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ENIPLAST SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 70.9K
- Rank RO
- #93.741
- BEST BIROTICA SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #95.203
- BICON BUILDING MATERIALS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 89.4K
- Rank RO
- #100.927
- VAGMET CF S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 15.9K
- Rank RO
- #93.782
- LAOMED IMPEX SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 263K
- Rank RO
- #93.815
- EMI BISMARK PUF S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 743K
- Rank RO
- #93.831
- BRUMAL COMPANY SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 8.6K
- Rank RO
- #93.860
- NYSAD - STENY SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- -33K
- Rank RO
- #93.594
- ALSIM COM SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 70.3K
- Rank RO
- #93.585
- AMALEX STORE S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 37.3K
- Rank RO
- #93.994
- SPEEDRAU SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #93.468
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ENIPLAST SRL(current) | 2M | 3 | 70.9K | #93.741 |
| BEST BIROTICA SRL | 2M | 3 | 1M | #95.203 |
| BICON BUILDING MATERIALS S.R.L. | 1.9M | 3 | 89.4K | #100.927 |
| VAGMET CF S.R.L. | 2M | 3 | 15.9K | #93.782 |
| LAOMED IMPEX SRL | 2M | 3 | 263K | #93.815 |
| EMI BISMARK PUF S.R.L. | 2M | 3 | 743K | #93.831 |
| BRUMAL COMPANY SRL | 2M | 3 | 8.6K | #93.860 |
| NYSAD - STENY SRL | 2.1M | 3 | -33K | #93.594 |
| ALSIM COM SRL | 2.1M | 3 | 70.3K | #93.585 |
| AMALEX STORE S.R.L. | 2M | 3 | 37.3K | #93.994 |
| SPEEDRAU SRL | 2.1M | 3 | 162K | #93.468 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ENIPLAST SRL(you) | BEST BIROTICA SRL | BICON BUILDING MATERIALS S.R.L. | VAGMET CF S.R.L. | LAOMED IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2M | 1.9M | 2M | 2M |
| Profit | 70.9K | 1M | 89.4K | 15.9K | 263K |
| Margin | 3,5% | 50,4% | 4,8% | 0,8% | 12,9% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ENIPLAST SRL”.