BICON BUILDING MATERIALS S.R.L.
Revenue
1.8M
2024
Profit
89.4K
2024
Employees
3
2024
Margin
4,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BICON BUILDING MATERIALS S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #15.299 la cifra de afaceri, #18.017 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BICON BUILDING MATERIALS S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #15.299 la cifra de afaceri, #18.017 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MCS-4INSTAL S.R.L. | 1.8M | 3 | Comerț en-gros |
| BEST BIROTICA SRL | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| ENIPLAST SRL | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| OPELA INTERNATIONAL SRL | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| PROFLEX T�RGOVI�TE S.R.L. | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| CRAYCO INTERMED SRL | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| EMARS ENERGIE SOLAR� SRL | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| IOALDOV IMPEX SRL | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| CRMLEX POINT S.R.L. | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| TOP-PAM S.R.L. | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ COVASNA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.8%
- CA / angajat
- 619K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 89.4K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 89.4K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BICON BUILDING MATERIALS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BICON BUILDING MATERIALS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 89.4K
- Rank RO
- #100.927
- MCS-4INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 84.4K
- Rank RO
- #104.674
- BEST BIROTICA SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #95.203
- ENIPLAST SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 70.9K
- Rank RO
- #93.741
- OPELA INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- -953K
- Rank RO
- #100.907
- PROFLEX T�RGOVI�TE S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 244K
- Rank RO
- #100.905
- CRAYCO INTERMED SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #100.870
- EMARS ENERGIE SOLAR� SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- -279K
- Rank RO
- #100.849
- IOALDOV IMPEX SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #100.994
- CRMLEX POINT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 374K
- Rank RO
- #100.816
- TOP-PAM S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 42.6K
- Rank RO
- #101.048
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BICON BUILDING MATERIALS S.R.L.(current) | 1.8M | 3 | 89.4K | #100.927 |
| MCS-4INSTAL S.R.L. | 1.8M | 3 | 84.4K | #104.674 |
| BEST BIROTICA SRL | 2M | 3 | 1M | #95.203 |
| ENIPLAST SRL | 2M | 3 | 70.9K | #93.741 |
| OPELA INTERNATIONAL SRL | 1.9M | 3 | -953K | #100.907 |
| PROFLEX T�RGOVI�TE S.R.L. | 1.9M | 3 | 244K | #100.905 |
| CRAYCO INTERMED SRL | 1.9M | 3 | 172K | #100.870 |
| EMARS ENERGIE SOLAR� SRL | 1.9M | 3 | -279K | #100.849 |
| IOALDOV IMPEX SRL | 1.9M | 3 | 203K | #100.994 |
| CRMLEX POINT S.R.L. | 1.9M | 3 | 374K | #100.816 |
| TOP-PAM S.R.L. | 1.9M | 3 | 42.6K | #101.048 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BICON BUILDING MATERIALS S.R.L.(you) | MCS-4INSTAL S.R.L. | BEST BIROTICA SRL | ENIPLAST SRL | OPELA INTERNATIONAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 2M | 2M | 1.9M |
| Profit | 89.4K | 84.4K | 1M | 70.9K | -953K |
| Margin | 4,8% | 4,8% | 50,4% | 3,5% | -51,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BICON BUILDING MATERIALS S.R.L.”.