SPEEDRAU SRL
Revenue
2M
2024
Profit
162K
2024
Employees
3
2024
Margin
7,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SPEEDRAU SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #14.503 la cifra de afaceri, #13.893 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SPEEDRAU SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #14.503 la cifra de afaceri, #13.893 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROFI TAPET SRL | 2.1M | 3 | Comerț en-gros |
| CAFFE CONCEPT S.R.L. | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| ELF EUROPEAN LOGISTIC FOOD S.R.L. | 2M | 3 | Comerț en-gros |
| ROGALAXY S.R.L. | 2.1M | 3 | Comerț en-gros |
| AVRELI IMPEX SRL | 2.2M | 3 | Comerț en-gros |
| AKHERON PARTS S.R.L. | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| TOCATINO S.R.L. | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| TETOVIAN IMPEX S.R.L. | 1.9M | 3 | Comerț en-gros |
| PROVIALIS S.R.L. | 1.8M | 3 | Comerț en-gros |
| AGRO PARTIUM SRL | 2.3M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.9%
- CA / angajat
- 686K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 162K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 162K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SPEEDRAU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SPEEDRAU SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #93.468
- PROFI TAPET SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 95.5K
- Rank RO
- #92.838
- CAFFE CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 134K
- Rank RO
- #94.173
- ELF EUROPEAN LOGISTIC FOOD S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- -76.5K
- Rank RO
- #95.750
- ROGALAXY S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 234K
- Rank RO
- #90.425
- AVRELI IMPEX SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 343K
- Rank RO
- #89.545
- AKHERON PARTS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 50K
- Rank RO
- #97.596
- TOCATINO S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 69.1K
- Rank RO
- #98.919
- TETOVIAN IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 72.1K
- Rank RO
- #99.977
- PROVIALIS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 4.3K
- Rank RO
- #101.313
- AGRO PARTIUM SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 3
- Profit
- 344K
- Rank RO
- #84.391
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SPEEDRAU SRL(current) | 2M | 3 | 162K | #93.468 |
| PROFI TAPET SRL | 2.1M | 3 | 95.5K | #92.838 |
| CAFFE CONCEPT S.R.L. | 2M | 3 | 134K | #94.173 |
| ELF EUROPEAN LOGISTIC FOOD S.R.L. | 2M | 3 | -76.5K | #95.750 |
| ROGALAXY S.R.L. | 2.1M | 3 | 234K | #90.425 |
| AVRELI IMPEX SRL | 2.2M | 3 | 343K | #89.545 |
| AKHERON PARTS S.R.L. | 1.9M | 3 | 50K | #97.596 |
| TOCATINO S.R.L. | 1.9M | 3 | 69.1K | #98.919 |
| TETOVIAN IMPEX S.R.L. | 1.9M | 3 | 72.1K | #99.977 |
| PROVIALIS S.R.L. | 1.8M | 3 | 4.3K | #101.313 |
| AGRO PARTIUM SRL | 2.3M | 3 | 344K | #84.391 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SPEEDRAU SRL(you) | PROFI TAPET SRL | CAFFE CONCEPT S.R.L. | ELF EUROPEAN LOGISTIC FOOD S.R.L. | ROGALAXY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.1M | 2M | 2M | 2.1M |
| Profit | 162K | 95.5K | 134K | -76.5K | 234K |
| Margin | 7,9% | 4,6% | 6,6% | -3,8% | 10,9% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SPEEDRAU SRL”.