DANSANVET S.R.L.
Revenue
248K
2024
Profit
48K
2024
Employees
2
2024
Margin
19,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DANSANVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 248K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.042 la cifra de afaceri, #1.363 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DANSANVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 248K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.042 la cifra de afaceri, #1.363 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PET LOVE VET SRL | 282K | 2 | Activități profesionale |
| B & B VETCOM S.R.L. | 248K | 2 | Activități profesionale |
| MARCOSVET S.R.L. | 249K | 2 | Activități profesionale |
| DAVEMIBAJ SRL | 249K | 2 | Activități profesionale |
| CORBVET R & R SRL | 248K | 2 | Activități profesionale |
| ASTRO VET S.R.L. | 248K | 2 | Activități profesionale |
| VITALPET S.R.L. | 250K | 2 | Activități profesionale |
| DAVOSAN S.R.L. | 247K | 2 | Activități profesionale |
| SANERNAVET S.R.L. | 250K | 2 | Activități profesionale |
| FAAM VET SRL | 247K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.3%
- CA / angajat
- 124K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 39%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 248K
- Profit net
- 48K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 248K | 48K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DANSANVET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DANSANVET S.R.L.(current)
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- 48K
- Rank RO
- #348.104
- PET LOVE VET SRL
- Revenue
- 282K
- Employees
- 2
- Profit
- -64.1K
- Rank RO
- #321.499
- B & B VETCOM S.R.L.
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- 52.4K
- Rank RO
- #348.295
- MARCOSVET S.R.L.
- Revenue
- 249K
- Employees
- 2
- Profit
- 33.8K
- Rank RO
- #347.853
- DAVEMIBAJ SRL
- Revenue
- 249K
- Employees
- 2
- Profit
- -39.2K
- Rank RO
- #347.588
- CORBVET R & R SRL
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- -20K
- Rank RO
- #348.554
- ASTRO VET S.R.L.
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- 48.8K
- Rank RO
- #348.742
- VITALPET S.R.L.
- Revenue
- 250K
- Employees
- 2
- Profit
- 22.3K
- Rank RO
- #347.197
- DAVOSAN S.R.L.
- Revenue
- 247K
- Employees
- 2
- Profit
- 94.6K
- Rank RO
- #349.088
- SANERNAVET S.R.L.
- Revenue
- 250K
- Employees
- 2
- Profit
- 84.7K
- Rank RO
- #347.110
- FAAM VET SRL
- Revenue
- 247K
- Employees
- 2
- Profit
- 9.5K
- Rank RO
- #349.301
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DANSANVET S.R.L.(current) | 248K | 2 | 48K | #348.104 |
| PET LOVE VET SRL | 282K | 2 | -64.1K | #321.499 |
| B & B VETCOM S.R.L. | 248K | 2 | 52.4K | #348.295 |
| MARCOSVET S.R.L. | 249K | 2 | 33.8K | #347.853 |
| DAVEMIBAJ SRL | 249K | 2 | -39.2K | #347.588 |
| CORBVET R & R SRL | 248K | 2 | -20K | #348.554 |
| ASTRO VET S.R.L. | 248K | 2 | 48.8K | #348.742 |
| VITALPET S.R.L. | 250K | 2 | 22.3K | #347.197 |
| DAVOSAN S.R.L. | 247K | 2 | 94.6K | #349.088 |
| SANERNAVET S.R.L. | 250K | 2 | 84.7K | #347.110 |
| FAAM VET SRL | 247K | 2 | 9.5K | #349.301 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DANSANVET S.R.L.(you) | PET LOVE VET SRL | B & B VETCOM S.R.L. | MARCOSVET S.R.L. | DAVEMIBAJ SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 248K | 282K | 248K | 249K | 249K |
| Profit | 48K | -64.1K | 52.4K | 33.8K | -39.2K |
| Margin | 19,3% | -22,7% | 21,1% | 13,6% | -15,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DANSANVET S.R.L.”.