DAVOSAN S.R.L.
Revenue
247K
2024
Profit
94.6K
2024
Employees
2
2024
Margin
38,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAVOSAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 247K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.051 la cifra de afaceri, #855 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAVOSAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 247K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.051 la cifra de afaceri, #855 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARAND VET S.R.L. | 243K | 2 | Activități profesionale |
| BUCSA VET S.R.L. | 225K | 2 | Activități profesionale |
| FAAM VET SRL | 247K | 2 | Activități profesionale |
| ASTRO VET S.R.L. | 248K | 2 | Activități profesionale |
| AXA VET SRL | 247K | 2 | Activități profesionale |
| CORBVET R & R SRL | 248K | 2 | Activități profesionale |
| B & B VETCOM S.R.L. | 248K | 2 | Activități profesionale |
| DANSANVET S.R.L. | 248K | 2 | Activități profesionale |
| MARCOSVET S.R.L. | 249K | 2 | Activități profesionale |
| VIALORMED VET 2016 S.R.L. | 245K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 38.3%
- CA / angajat
- 124K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 39%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 247K
- Profit net
- 94.6K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 247K | 94.6K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAVOSAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAVOSAN S.R.L.(current)
- Revenue
- 247K
- Employees
- 2
- Profit
- 94.6K
- Rank RO
- #349.088
- MARAND VET S.R.L.
- Revenue
- 243K
- Employees
- 2
- Profit
- 52.2K
- Rank RO
- #352.365
- BUCSA VET S.R.L.
- Revenue
- 225K
- Employees
- 2
- Profit
- 79.9K
- Rank RO
- #366.520
- FAAM VET SRL
- Revenue
- 247K
- Employees
- 2
- Profit
- 9.5K
- Rank RO
- #349.301
- ASTRO VET S.R.L.
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- 48.8K
- Rank RO
- #348.742
- AXA VET SRL
- Revenue
- 247K
- Employees
- 2
- Profit
- 64.4K
- Rank RO
- #349.603
- CORBVET R & R SRL
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- -20K
- Rank RO
- #348.554
- B & B VETCOM S.R.L.
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- 52.4K
- Rank RO
- #348.295
- DANSANVET S.R.L.
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- 48K
- Rank RO
- #348.104
- MARCOSVET S.R.L.
- Revenue
- 249K
- Employees
- 2
- Profit
- 33.8K
- Rank RO
- #347.853
- VIALORMED VET 2016 S.R.L.
- Revenue
- 245K
- Employees
- 2
- Profit
- 86.5K
- Rank RO
- #350.489
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAVOSAN S.R.L.(current) | 247K | 2 | 94.6K | #349.088 |
| MARAND VET S.R.L. | 243K | 2 | 52.2K | #352.365 |
| BUCSA VET S.R.L. | 225K | 2 | 79.9K | #366.520 |
| FAAM VET SRL | 247K | 2 | 9.5K | #349.301 |
| ASTRO VET S.R.L. | 248K | 2 | 48.8K | #348.742 |
| AXA VET SRL | 247K | 2 | 64.4K | #349.603 |
| CORBVET R & R SRL | 248K | 2 | -20K | #348.554 |
| B & B VETCOM S.R.L. | 248K | 2 | 52.4K | #348.295 |
| DANSANVET S.R.L. | 248K | 2 | 48K | #348.104 |
| MARCOSVET S.R.L. | 249K | 2 | 33.8K | #347.853 |
| VIALORMED VET 2016 S.R.L. | 245K | 2 | 86.5K | #350.489 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAVOSAN S.R.L.(you) | MARAND VET S.R.L. | BUCSA VET S.R.L. | FAAM VET SRL | ASTRO VET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 247K | 243K | 225K | 247K | 248K |
| Profit | 94.6K | 52.2K | 79.9K | 9.5K | 48.8K |
| Margin | 38,3% | 21,5% | 35,5% | 3,9% | 19,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAVOSAN S.R.L.”.