CONS-AUTO AMIC SRL
Revenue
1.2M
2024
Profit
674K
2024
Employees
7
2024
Margin
54,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONS-AUTO AMIC SRL este o companie mică din sectorul Învățământ, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Învățământ (România), compania este #489 la cifra de afaceri, #206 la profit, #395 la număr angajați din 14.743 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONS-AUTO AMIC SRL este o companie mică din sectorul Învățământ, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Învățământ (România), compania este #489 la cifra de afaceri, #206 la profit, #395 la număr angajați din 14.743 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Învățământ (CAEN 85) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 272K lei
- Marjă medie
- 16.0%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 4.6× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Compania este 5.2× față de media industriei
Industry intelligence
Învățământ (CAEN 85) — 2024
Industry size
4B
RON revenue
Total companies
14.743
Total employees
19.787
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LEVITA BUCHAREST S.R.L. | 1.3M | 7 | Învățământ |
| ALLEGRIA MONTESSORI S.R.L. | 1.2M | 7 | Învățământ |
| DAN AUTOCOND SRL | 1.1M | 7 | Învățământ |
| PYGMALION KIDS SRL | 1.1M | 8 | Învățământ |
| CENTRUL DE PREGATIRE SI PERFECTIONARE PROFESIONALA S.A. | 1.4M | 7 | Învățământ |
| SEBBA ADVERTISING S.R.L. | 1.2M | 8 | Învățământ |
| CARPATAIR FLIGHT SERVICE SRL | 1.7M | 7 | Învățământ |
| EDUJOBS CENTER S.R.L. | 1.2M | 8 | Învățământ |
| ELT FOLLOWME CONSULT SRL | 1.1M | 7 | Învățământ |
| BEST EDU S.R.L. | 1.1M | 7 | Învățământ |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 85)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 54.2%
- CA / angajat
- 178K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 674K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 674K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONS-AUTO AMIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONS-AUTO AMIC SRL(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 674K
- Rank RO
- #132.144
- LEVITA BUCHAREST S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 508K
- Rank RO
- #126.913
- ALLEGRIA MONTESSORI S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 269K
- Rank RO
- #138.357
- DAN AUTOCOND SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 7.9K
- Rank RO
- #142.490
- PYGMALION KIDS SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 198K
- Rank RO
- #143.324
- CENTRUL DE PREGATIRE SI PERFECTIONARE PROFESIONALA S.A.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 7
- Profit
- -138K
- Rank RO
- #121.960
- SEBBA ADVERTISING S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 252K
- Rank RO
- #131.793
- CARPATAIR FLIGHT SERVICE SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 722K
- Rank RO
- #107.182
- EDUJOBS CENTER S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -12.3K
- Rank RO
- #134.020
- ELT FOLLOWME CONSULT SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #147.871
- BEST EDU S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 58.3K
- Rank RO
- #148.090
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONS-AUTO AMIC SRL(current) | 1.2M | 7 | 674K | #132.144 |
| LEVITA BUCHAREST S.R.L. | 1.3M | 7 | 508K | #126.913 |
| ALLEGRIA MONTESSORI S.R.L. | 1.2M | 7 | 269K | #138.357 |
| DAN AUTOCOND SRL | 1.1M | 7 | 7.9K | #142.490 |
| PYGMALION KIDS SRL | 1.1M | 8 | 198K | #143.324 |
| CENTRUL DE PREGATIRE SI PERFECTIONARE PROFESIONALA S.A. | 1.4M | 7 | -138K | #121.960 |
| SEBBA ADVERTISING S.R.L. | 1.2M | 8 | 252K | #131.793 |
| CARPATAIR FLIGHT SERVICE SRL | 1.7M | 7 | 722K | #107.182 |
| EDUJOBS CENTER S.R.L. | 1.2M | 8 | -12.3K | #134.020 |
| ELT FOLLOWME CONSULT SRL | 1.1M | 7 | 177K | #147.871 |
| BEST EDU S.R.L. | 1.1M | 7 | 58.3K | #148.090 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONS-AUTO AMIC SRL(you) | LEVITA BUCHAREST S.R.L. | ALLEGRIA MONTESSORI S.R.L. | DAN AUTOCOND SRL | PYGMALION KIDS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.3M | 1.2M | 1.1M | 1.1M |
| Profit | 674K | 508K | 269K | 7.9K | 198K |
| Margin | 54,2% | 38,4% | 23,0% | 0,7% | 17,9% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONS-AUTO AMIC SRL”.