LEVITA BUCHAREST S.R.L.

CUI 48335191·Învățământ·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

1.3M

2024

Profit

508K

2024

Employees

7

2024

Margin

38,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LEVITA BUCHAREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Învățământ, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Învățământ (România), compania este #461 la cifra de afaceri, #312 la profit, #395 la număr angajați din 14.743 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LEVITA BUCHAREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Învățământ, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.4%.
Poziție în industrie
În industria de Învățământ (România), compania este #461 la cifra de afaceri, #312 la profit, #395 la număr angajați din 14.743 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Învățământ (CAEN 85) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#461 din 14.743 companii

Top 3.1%

Vezi clasamentul

După profit

#312 din 14.743 companii

Top 2.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#395 din 14.743 companii

Top 2.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
272K lei
Marjă medie
16.0%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.3M lei vs medie industrie 272K lei

Compania este 4.9× față de media industriei

Marjă profit38.4% vs medie industrie 16.0%

Compania este 2.4× față de media industriei

Angajați7 vs medie industrie 1

Compania este 5.2× față de media industriei

Industry intelligence

Învățământ (CAEN 85) — 2024

Industry size

4B

RON revenue

Total companies

14.743

Total employees

19.787

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ALLEGRIA MONTESSORI S.R.L.1.2M7Învățământ
METACA S.R.L.1.4M6Învățământ
SEBBA ADVERTISING S.R.L.1.2M8Învățământ
CENTRUL DE PREGATIRE SI PERFECTIONARE PROFESIONALA S.A.1.4M7Învățământ
CONS-AUTO AMIC SRL1.2M7Învățământ
ELT FOLLOWME CONSULT SRL1.1M7Învățământ
FOLLOWME EDUCATION SRL1.5M8Învățământ
YOURWAY ADVISORS S.R.L.1.2M6Învățământ
INTRATEST S.A.1.5M6Învățământ
MOTOR RIDER CENTER S.R.L.1.3M6Învățământ

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
38.4%
CA / angajat
189K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 14%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.3M
    Profit net
    508K
    Angajați
    7

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LEVITA BUCHAREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLEVITA BUCHAREST S.R.L.(you)ALLEGRIA MONTESSORI S.R.L.METACA S.R.L.SEBBA ADVERTISING S.R.L.CENTRUL DE PREGATIRE SI PERFECTIONARE PROFESIONALA S.A.
Revenue
1.3M
1.2M
1.4M
1.2M
1.4M
Profit
508K
269K
129K
252K
-138K
Margin
38,4%
23,0%
9,5%
20,2%
-9,8%
Employees
7
7
6
8
7
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LEVITA BUCHAREST S.R.L.”.